مهر خبر می دهد

شرایط معافیت بیمه ای كارفرمایان در صورت جذب فارغ التحصیلان بیكار

شرایط معافیت بیمه ای كارفرمایان در صورت جذب فارغ التحصیلان بیكار كاروخدمت: بخشنامه طرح كارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی جویای كار ابلاغ گردید كه برمبنای آن كارفرمایان و فعالان اقتصادی در صورت جذب این افراد تا دو سال از پرداخت حق بیمه سهم كارفرما معاف خواهند شد.


به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، در امتداد اجرای طرح كارورزی ویژه اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی، به استناد ماده ۷۱ قانون برنامه ششم توسعه، دولت برای ترغیب كارفرمایان و كارآفرینان بخش خصوصی و تعاونی به جذب نیروی كار جوان، این گروه از فعالان اقتصادی را در صورت جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی با مدرك حداقل كارشناسی، از پرداخت سهم بیمه كارفرما برای مدت دو سال از تاریخ آغاز به كار معاف خواهدنمود.
بر همین اساس دولت در اواخر اردیبهشت ماه، بخشنامه اجرایی طرح كارورزی فارغ التحصیلان را در هیأت وزیران تصویب كرد كه این بخشنامه از طرف معاون اول رئیس جمهور جهت اجرا به وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور اداری و استخدامی ابلاغ گردید.
شیوه معرفی، زمینه های كاری اولویت دار و نحوه تأمین هزینه، از مهمترین سرفصل های این بخشنامه محسوب می شوند.
در این بخشنامه، كارورز به فرد بیكار فارغ التحصیلی اتلاق می شود كه دارای مدرك تحصیلی حداقل كارشناسی و كمتر از ۳۵ سال سن باشد.
دوره كارورزی حداكثر دو سال است كه در این مدت فرد كارورز به كسب تجربه و فراگیری مهارت یا ارتقای آن در كارگاه مشغول می باشد.
بر اساس بخشنامه اجرایی طرح كارورزی ویژه دانش آموختگان جویای كار، فرد متقاضی ابتدا باید نسبت به ثبت نام در سامانه كارورزی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اقدام نماید.
در صورت تأیید شرایط كارورز از طرف وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، فرد به كارگاه یا كارفرمای متقاضی جذب نیروی كار معرفی می شود.
كارفرمایان و كارآفرینان متقاضی جذب نیروی كار فارغ التحصیل باید تقاضای خودرا در سامانه كارورزی وزارت كار اعلام كنند.
كارفرمایان و كارآفرینان بعد از اعلام نیاز و جذب كارورز، مشروط بر حفظ نیروی كار موجود، مشمول معافیت از پرداخت حق بیمه سهم كارفرما خواهند شد كه اعمال معافیت حداكثر به مدت ۲ سال از تاریخ آغاز به كارورزی منوط به ارسال لیست بیمه و پرداخت حق بیمه سهم كارورز خواهد بود.
سازمان تأمین اجتماعی مكلف است در سطوح استانی و ملی، گزارش سه ماهه میزان معافیت و تعداد كارورزان مشمول معافیت را جهت نظارت به وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی ارائه كند تا بعد از تأیید به سازمان برنامه و بودجه كشور ارسال شود.
وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی نیز مكلف شده است اعتبار مورد نیاز برای اجرای بخشنامه را به سازمان برنامه و بودجه كشور اعلام نماید تا در لوایح بودجه سنواتی پیش بینی اعتبارات مربوط در سقف بودجه مصوب به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت گردد.
منبع:

1398/03/28
13:57:42
5.0 / 5
2138
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید