ذوالقدر: شرایط سفر ایمن و ارزان برای همه شامل پرایدسوار و آردی سوار فراهم گردد

ذوالقدر: شرایط سفر ایمن و ارزان برای همه شامل پرایدسوار و آردی سوار فراهم گردد به گزارش كاروخدمت نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه «باید ساخت خودروی ایمن را از خودروسازان و ایمن سازی جاده ها را از وزارت راه مطالبه كرد»، اظهار داشت كه وزارت راه، پلیس راهنمایی و رانندگی و خودروسازان و قطعه سازان، باید بنا بر وظیفه قانونی خود، شرایط را برای سفر ایمن و ارزان همه آحاد جامعه شامل پراید سوار و آردی سوار فراهم نمایند.


سیده فاطمه ذوالقدر در گفتگو با ایسنا، ضمن قدردانی از زحمات پلیس راهور، راهنمایی و رانندگی، نیروهای انتظامی، امدادگران و راهداران اظهار داشت: در مورد اظهار نظر اخیر رئیس پلیس راهور كه - ضمن اعتراض به حق ایشان به ساخت بی كیفیت برخی خودرو های داخلی و تعبیر تأمل برانگیز و اخطار دهنده ارابه های مرگ برای آن - منع تردد برخی خودرو ها در جاده ها را مطرح كرده اند، باید مواردی را یادآور شد؛ گویا مطالبات و اجبار خودروسازان از جانب مراجع ذیربط، كارساز واقع نشده است و مسئولین ذیربط از توقف تولید خودرو های ناایمن ناامید شده و دیواری كوتاه تر از برخی مصرف كنندگان خودرو یافت نكرده و فشار بر قشری از مردم را، راه آسان تری دانسته اند.
وی اضافه كرد: با عنایت به شرایط اقتصادی موجود و توان مالی قاطبه مردم و اینكه حتی همین خودرو های ناایمن و بی كیفیت هم با قیمت های دور از انتظار و خارج از قد و قواره وضعیت و وسع اقتصادی آحاد جامعه عرضه می شود، چگونه می توان چنین اظهاراتی را عنوان نمود و مردم را از مسافرت جاده ای كه جزو تفریحات سالم و حق مسلم ایشان است، منع كرد؟ طبق نظر كارشناسان و اهل فن در امور حمل و نقل، بیشترین مسافرت ها در كشور، مسافرت های جاده ای است، به خصوص الان كه در فصل تابستان به سر می بریم و به جهت گرمی هوا و تعطیلات تابستانی مراكز تحصیلی و پشت سر گذاشته شدن غول كنكور، مسافرت ها به اوج می رسد.
این نماینده مجلس افزود: در این وضعیت اقتصادی و اجتماعی، حداقل مسأله ای كه باید مراقب آن باشیم، امیدواری و نشاط مردم است. مسافرت و كسب تجربیات آن و باهم بودن اعضای خانواده، علاوه بر ایجاد صمیمیت بیشتر و سلامت خانواده و شادی و انبساط خاطر افراد، باعث رونق گردشگری داخلی هم می شود. مسافرت آنچنان تأثیری بر رشد اجتماعی و سلامت فرد، خانواده و جامعه دارد كه دین مبین اسلام هم همواره تاكید بر آن داشته و علاوه بر احادیث مختلف در این خصوص، آیاتی هم به كرات در قرآن كریم آمده و به صورت فراگیر بر گردشگری و سیاحت تاكید دارد. حكما و شعرا و بزرگان هم با عنایت به آثار مثبت سفر، به این مورد توجه ویژه داشته اند.
ذوالقدر تصریح كرد: با عنایت به اهمیت مبحث و اثرات مثبت سفر، بخصوص در فصل تابستان شایسته نیست مردم را از سفر منع كرد و با طرح چنین مواردی، موجبات ناخشنودی و ناامیدی افراد را فراهم نمود بلكه می بایست از خودروسازان، ساخت خودروی ایمن با قیمت و شرایط واگذاری مناسب و از وزارت راه، همواری و ایمن سازی جاده ها را مطالبه كرد.
وی در انتها اظهار داشت: وزارت راه، پلیس راهنمایی و رانندگی و خودروسازان و قطعه سازان، باید دست در دست یكدیگر با مشاركت و همفكری، هر یك بنا بر وظیفه قانونی خود، شرایط را برای سفری خوش، ایمن، آسان و ارزان و خاطره انگیز برای همه آحاد جامعه شامل پراید سوار، آردی سوار و قس علی هذا فراهم نمایند.1398/04/23
15:00:57
5.0 / 5
2216
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , كیفیت , مراجع
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید