معاون وزیر كار به مهر خبر داد

مشاوران فاقد صلاحیتی كه مجوز صلاحیت صادر می كنند!

مشاوران فاقد صلاحیتی كه مجوز صلاحیت صادر می كنند! به گزارش كاروخدمت معاون امور روابط كار وزیر كار با اشاره به وجود رانت در فعالیت برخی مشاوران ایمنی كار اظهار داشت: متاسفانه مشاهده شده برخی مشاوران ایمنی كار با یك تخصص، برای 7 حوزه مجوز فعالیت كار صادر می كنند.حاتم شاكرمی در گفتگو با خبرنگار مهر، به وجود رانت فعالیت برخی مشاوران ایمنی كار و صدور مجوزهای فعالیت در چندین حوزه به رغم داشتن یك تخصص گفت: متاسفانه در حوزه فعالیت مشاوران ایمنی برای برخی افراد رانت هایی وجود دارد و بنا بر این در این زمینه اقدامات جدی انجام داده ایم.
وی با اشاره به اینكه در بعضی موارد یك نفر با یك تخصص برای مشاوره ایمنی و ارائه صلاحیت مجوز كار در ۷ نوع تخصص از وزارت تعاون، كار و راه اجتماعی مجوز فعالیت تحت عنوان «مشاور ایمنی كار» دریافت كرده است، افزود: بعنوان مثال یك فرد با تحصیلات شیمی یا تحصیلات در حوزه بهداشت كار، برای حوزه های بررسی استاندارد آسانسور یا استاندارد دیگ بخار و یا مخازن تحت فشار كه برای هر كدام گواهی جداگانه لازم است، مجوز ارائه صلاحیت كار دریافت كرده است.
معاون امور روابط كار وزیر كار اشاره كرد: این یك رانت است كه یك نفر با یك تخصص، برای افراد مجوز صلاحیت كار ۷ حوزه را صادر كند.
وی اشاره كرد: ما اساسا این رانت را قطع خواهیم كرد و بخشنامه مربوطه در شورای عالی حفاظت فنی بازبینی می شود.
شاكرمی همین طور در بخش دیگری از اظهاراتش به تضاد منافع فعالیت برخی بازرسان كار اشاره نمود و افزود: یكی دیگر از اقداماتی كه باید با آن برخورد نماییم این است كه برای برخی مشاوران فنی و ایمنی كار مجوز فعالیت تحت عنوان بازرس كار نیز در وزارت كار صادر شده بود كه این یك تضاد منافع به وجود آورده است.
وی با تاكید بر اینكه یك بازرس كار نمی تواند هم ناظر باشد و هم مجوز فعالیت تحت عنوان مشاور ایمنی داشته باشد، اضافه كرد: ما با این مساله نیز با جدیت برخورد خواهیم كرد و تا زمانی كه یك بازرس كار در حوزه بازرسی شاغل است اجازه فعالیت بعنوان مشاوره ایمنی كار در واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی را ندارد.


منبع:

1398/05/27
13:36:20
5.0 / 5
2025
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید