اختصاصی مهر؛

احیای ۴۷۰بنگاه اقتصادی مشكل دار، جلوگیری از تعدیل۱۰۱هزار نیروی كار

احیای ۴۷۰بنگاه اقتصادی مشكل دار، جلوگیری از تعدیل۱۰۱هزار نیروی كار كاروخدمت: برمبنای جدیدترین اطلاعات از وضعیت بنگاه های كشور، با احیای 474 بنگاه مشكل دار از تعدیل 101 هزار و 323 نیروی كار جلوگیری شد.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، آخرین وضعیت فعالیت بنگاه های فعال در بخش های عمده اقتصادی نشان می دهد، هم اكنون ۱۲۶۲ بنگاه مشكل دار در كشور وجود دارد كه ۱۴۱ هزار نیروی كار در این كارگاه ها مشغول به كار هستند. بیشتر از ۱۱۹۰ بنگاه نیز به سبب مشكلات اقتصادی با حقوق معوق ۱۳۰ هزار كارگر خود مواجهند. همین طور ۱۸۷ بنگاه با ۴ هزار نفر نیروی كار در وضعیت بحرانی قرار دارند.
اما در كنار بنگاه های مشكل دار، بحرانی و دارای حقوق معوق، امسال با پشتیبانی از ۴۷۴ بنگاه مشكل دار، این بنگاه ها احیا شدند تا از بیكاری ۱۰۱ هزار و ۳۲۳ نیروی كار جلوگیری شود.
بیشترین تعداد نیروی كار در بنگاه های حمایت شده مربوط به استان تهران با پشتیبانی از ۸۲ بنگاه مشكل دار و ۴۱ هزار و ۸۸۱ كارگر است. همین طور در استان اصفهان حدود ۲۹ هزار و ۶۰۰ نیروی كار در ۵۷ بنگاه حمایت شده مشغول به كار هستند.
در استان آذربایجان شرقی با پشتیبانی از ۱۱ بنگاه مشكل دار از تعدیل حدود ۳ هزار نیروی كار، در استان آذربایجان غربی با پشتیبانی از ۵ بنگاه مشكل دار از تعدیل حدود ۶۰۰ نیروی كار و در استان اردبیل نیز با پشتیبانی از ۲۸ بنگاه مشكل دار از تعدیل ۲ هزار و ۵۰۰ نیروی كار جلوگیری شد.
همچنین در استان البرز پنج بنگاه با ۴۴۵ نیروی كار، در استان ایلام چهار بنگاه با ۴۶ نیروی كار، در استان بوشهر ۷ بنگاه با ۱۰۵ نیروی كار، در استان چهارمحال و بختیاری ۲۴ بنگاه با هزار و ۱۴۰ نیروی كار، در استان خراسان جنوبی ۳۵ بنگاه با ۲ هزار و ۱۹۶ نیروی كار، در استان خراسان رضوی ۱۵ بنگاه با هزار و ۵۳۰ نیروی كار و در استان خراسان شمالی ۷ بنگاه با ۴۳۲ نیروی كار مورد حمایت قرار گرفتند.
در استان خوزستان نیز از تعدیل بیشتر از ۸۰۰ نیروی كار شاغل در ۱۵ بنگاه، در استان زنجان از تعدیل بیشتر از ۶۳۰ كارگر شاغل در ۵ بنگاه، در استان سمنان از تعدیل بالغ بر ۶۶۰ نیروی كار شاغل در ۱۲ بنگاه، در استان سیستان و بلوچستان از تعدیل ۴۴۰ نیروی كار شاغل در ۱۲ بنگاه و در استان فارس از تعدیل ۲ هزار و ۷۴۶ نیروی كار شاغل در ۲۸ بنگاه اقتصادی تولیدی، خدماتی، صنعتی و كشاورزی جلوگیری شد.
در استان قزوین از ۵۷ واحد اقتصادی با ۵ هزار و ۹۵۰ نیروی كار شاغل، در استان قم از ۹ بنگاه اقتصادی با حدود ۹۵۰ نیروی كار شاغل، در استان كردستان از ۵۴ بنگاه اقتصادی با حدود ۳ هزار و ۸۰۰ نیروی كار، در استان كرمان از ۱۷ بنگاه اقتصادی با حدود ۱۹۴۰ نیروی كار، در استان كرمانشاه از ۲۷ بنگاه اقتصادی با ۲ هزار و ۷۵۵ نیروی شاغل و در استان كهگیلویه و بویراحمد از ۸ بنگاه اقتصادی با ۴۳۵ نیروی شاغل حمایت شده است.
همچنین در استان گلستان ۴۳ بنگاه با ۳۲۴۶ نیروی كار، در استان گیلان پنج بنگاه با ۸۳۳ نیروی كار، در استان لرستان ۱۴ بنگاه با ۵۹۴۰ نیروی كار، در استان مازندران ۶۵ بنگاه با ۴۳۰۰ نیروی كار، در استان مركزی ۶۱ بنگاه با ۱۰ هزار و ۲۷۱ نیروی كار، در استان هرمزگان ۷۱ بنگاه با ۸ هزار و ۶۶۵ نیروی كار، در استان همدان ۱۸ بنگاه با ۶۵۰ نیروی كار و در استان یزد ۲۲ بنگاه با ۱۶۶۱ نیروی كار مورد حمایت قرار گرفتند.


منبع:

1398/06/20
22:53:21
5.0 / 5
1952
تگهای خبر: اقتصاد , بیكاری , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید