مهر خبر می دهد

سامانه ثبت اعتراض قطع یارانه نقدی شروع به كار كرد

سامانه ثبت اعتراض قطع یارانه نقدی شروع به كار كرد كاروخدمت: سامانه درخواست برقراری مجدد یارانه های نقدی برای ثبت اعتراض به قطع یارانه نقدی از طرف وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی افتتاح شد.


به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، یارانه نقدی ۲۰۰ هزار خانوار معادل حدود ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت یارانه بگیران در شهریورماه به حساب سرپرستان خانوار واریز نشد تا عملا قطع یارانه نقدی خانوارهای پردرآمد توسط دولت آغاز شود. در عین حال همچنان امكان ثبت اعتراض برای سرپرستان خانوارهایی كه یارانه نقدی آنها قطع شده، برقرار است. در همین راستا، سامانه ثبت درخواست رسیدگی برقراری مجدد یارانه های نقدی از امروز شروع به كار كرد و تمام سرپرستان خانواری كه یارانه آنها فقط در سال ۹۸ قطع شده، می توانند با ثبت كد رهگیری خود در این سامانه اعتراض خودرا ثبت كنند. نكته قابل توجه اینكه، سرپرستان خانواری كه یارانه آنها قطع شده، قبل از ورود و ثبت اعتراض در «سایت ثبت درخواست برقراری مجدد یارانه نقدی»، باید منتظر دریافت پیامكی با سرشماره «یارانه» با متن «خانوار شما مشمول حذف دریافت یارانه نقدی است» باشند. این سرپرستان خانوار در صورتیكه به قطع یارانه نقدی خود معترض هستند، باید بعد از دریافت این پیامك، با كارت شناسایی معتبر به دفاتر پیشخوان دولت بازگشت كنند و پیامك دریافتی را عرضه كنند. در این مرحله از سرپرست خانوار معترض، اجازه كتبی در خصوص اینكه دولت اختیار دارد به حساب های بانكی آنها دسترسی داشته باشد، گرفته می شود و این مجوز به دولت داده شود تا تراكنش های بانكی فرد معترض را به منظور تشخیص توان مالی فرد، مورد بررسی قرار دهد و در نهایت درباب اینكه این خانوار مشمول دریافت یارانه نقدی خواهد شد یا خیر تصمیم گیری خواهد شد. بعد از مراجعه به دفتر پیشخوان و ثبت اعتراض، «كد رهگیری» به سرپرست خانوار پیامك می شود و بعد از آن باید به سایت ثبت درخواست رسیدگی برقراری مجدد یارانه نقدی به نشانی yaraneh10.mcls.gov.ir بازگشت و با وارد كردن كد ملی سرپرست خانوار و كد رهگیری دریافت شده از دفتر پیشخوان اعتراض خودرا ثبت كنند. لازم به ذكر است، فقط خانوارهایی می توانند نسبت به ثبت اعتراض به قطع یارانه نقدی اقدام نمایند كه در سال ۹۸ یارانه آنها قطع شده است، پس خانوارهایی كه در گذشته یارانه آنها قطع شده است نمی توانند برای برقراری مجدد یارانه خود اقدام نمایند.منبع:

1398/06/31
20:58:37
2.0 / 5
4061
تگهای خبر: مراجع
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(1)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
موسی مسلمی:
نیش عقرب نه از ره کین است بلکه طبیعتش این است . این حکومت تا بوده ضعیف کش بوده حالاهم که قرار شده پرداخت یارانه را سروسامان بدهد اول از قلع وقم ندارها شروع میکندمثال یکی در سن 68سالگی مطابق با گواهی پزشگی قانونی تهران بعلت تالمات بینایی وشنوایی از کار افتاده اعلام شده نهایتا تحت پوشش همسر باز نشسته(خانمش)قرار گرفته وماهیانه حدود 150 تومان عایله مندی به همسر پرداخت میشود .دارای یکعدد پراید 88 وسه دانگ اپارتمان 45 ساله انهم به مهریه همسرش تعلق دارد ولاغیر واجب گرفتند در کوتاه ترین فرصت یارانه اونو قطع کنند
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید