مهر خبر می دهد

۲دستور كار مهم شورای عالی كار، تامین مسكن و كالاهای اساسی كارگران

۲دستور كار مهم شورای عالی كار، تامین مسكن و كالاهای اساسی كارگران كاروخدمت: شورای عالی كار روز سه شنبه این هفته با سه دستور كار تشكیل جلسه می دهد كه تامین مسكن یكی از دستور كارهای آن است.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، دویست و هشتاد و پنجمین نشست شورای عالی كار روز سه شنبه (دوم مهرماه) با حضور نمایندگان كارگری، كارفرمایی و دولت انجام می شود.
بر اساس این گزارش، نهم مردادماه دویست و هشتاد و چهارمین جلسه شورای عالی كار با چند دستور تشكیل جلسه داد كه مهمترین آن «ترمیم قدرت خرید كارگران» با عنایت به تورم شدید سال قبل و امسال بود و مقرر شد شركای اجتماعی یعنی نمایندگان كارگری و كارفرمایی پیشنهادات مكتوب خودرا برای افزایش غیرنقدی قدرت خرید كارگران عرضه كنند تا در جلسه بعدی شورای عالی كار بررسی شود.
سرانجام با گذشت حدود ۵۰ روز، مقرر است نشست بعدی شورای عالی كار سه شنبه این هفته اجرا شود. برای این نشست سه دستور كار تعیین شده است. بررسی راهكارهای تقویت تعاونی های مسكن و مصرف كارگران، بررسی راهكارهای تامین مسكن مشاركتی كارگران و همین طور تامین كالاهای اساسی كارگران بعنوان دستورهای این نشست تعیین شده اند.
بر اساس نامه دعوت وزارت كار از نمایندگان كارگری و كارفرمایی دستور كارهای نشست شورای عالی كار به شرح زیر است:
بررسی راهكارهای تقویت تعاونی های مسكن و مصرف كارگران و چگونگی بكارگیری سایر ظرفیت ها در این راستا با حضور معاون امور تعاون وزارت
بررسی راهكارهای تامین مسكن مشاركتی كارگران با حضور معاون محترم فرهنگی اجتماعی
بررسی راهكارهای تامین كالاهای اساسی كارگران توسط تعاونی های توزیعمنبع:

1398/07/01
13:30:21
5.0 / 5
1932
تگهای خبر: تعاونی , خرید , كارفرما , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید