جزییات بررسی مسكن كارگران در نشست شورای عالی كار

دو مصوبه برای خانه دار شدن كارگران

دو مصوبه برای خانه دار شدن كارگران كاروخدمت: بعد از برگزاری نشست شورای عالی كار در مرداد ماه سوژه تامین مسكن كارگران بعنوان یكی از دغدغه ها و لزوم های زندگی كارگران در دستور كار قرار گرفت و بر همین مبنا در آخرین نشست شورا، افزایش تشكیل تعاونی های مسكن كارگری و فراهم كردن زیرساخت ها برای خانه دار شدن كارگران به تصویب رسید.به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، دویست و هشتاد و پنجمین نشست شورای عالی كار با محور بررسی راهكارهای تقویت تعاونی های مسكن و مصرف كارگران، ساز و كارهای تامین مسكن مشاركتی و استفاده از ظرفیت تعاونی های توزیعی برای تامین كالاهای اساسی و مورد نیاز كارگران انجام شد.

در این نشست علاوه بر نمایندگان كارفرمایی و كارگری شورا، سه معاون روابط كار، معاون فرهنگی اجتماعی و معاون امور تعاون وزیر كار نیز حضور داشتند و به ارائه گزارش در حوزه تعاونی های مصرف و مسكن كارگری پرداختند.

گسترش و تقویت تعاونی های مسكن كارگری از دیگر محورهای این نشست بود و با عنایت به آنكه تعداد تعاونی های مسكن موجود پاسخگوی مطالبات مسكن كارگران نیست، مصوب شد تا كارگروهی در معاونت امور تعاون به منظور بررسی و اصلاح ساختار تعاونی های فعال موجود و همین طور تشكیل و راه اندازی تعاونی های جدید ایجاد شود.

از دیگر مصوبات نشست شورای عالی كار، اصلاح بخشنامه های تبصره ۲ ماده ۱۴۹ و ۱۵۳ قانون كار درباب تامین مسكن كارگری بود كه مقرر شد با عنایت به قدمت بخشنامه ها و لزوم بازبینی آنها ظرف دو هفته آینده اصلاح آنها در شورای عالی كار صورت گرفته و جهت بررسی به هیات وزیران ارسال شود.

به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، در این نشست همین طور راهكارهای جبران قدرت خرید خانوارهای كارگری و تقویت معیشت كارگران مورد بحث و بررسی قرار گرفت. جلسه بعدی شورای عالی كار احیانا دو هفته آینده به منظور ارائه پینشهادات گروه كارفرمایی و كارگری در حوزه تامین مسكن كارگران و اصلاح بخشنامه مربوطه اجرا شود.

منبع:

1398/07/03
14:33:22
5.0 / 5
2124
تگهای خبر: تعاونی , خرید , كارفرما , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید