افت حدود ۵ میلیون تومانی قیمت مسكن در شمال تهران

افت حدود ۵ میلیون تومانی قیمت مسكن در شمال تهران به گزارش كاروخدمت بازار مسكن در شرایطی كاهش ۶۹۰ هزار تومانی قیمت را نسبت به دو ماه قبل تجربه كرده كه میانگین افت قیمت در منطقه ۱ بالغ بر ۴.۸ میلیون تومان بوده است.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، شهریورماه بازار مسكن شهر تهران دومین تخلیه حباب قیمتی را تجربه نمود. مطابق اعلام بانك مركزی میانگین قیمت مسكن شهر تهران از متری ۱۳ میلیون و ۲۵ هزار تومان در مردادماه ۱۳۹۸ به متری ۱۲ میلیون و ۶۶۷ هزار تومان در شهریورماه رسیده كه كاهش ۲.۸ درصدی را نسبت به مردادماه امسال و افزایش ۵۶.۵ درصدی را نسبت به شهریورماه سال گذشته نشان داده است. معاملات هم به ۲۷۸۷ فقره رسید كه ۱۵ درصد نسبت به ماه قبل و ۷۳ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل كاهش پیدا كرد. این دومین افت پی در پی قیمت ماهیانه است و به نظر می آید بازار خرید و فروش قفل شده است.
با وجودی كه به علت حجم اندك معاملات نمی توان ارزیابی مناسبی از تحولات قیمتی در مناطق مختلف تهران داشت، آمار گویای آن می باشد كه در منطقه ۱ قیمت ها نسبت به مردادماه ۳.۲ میلیون و نسبت به تیرماه ۴.۸ میلیون كاهش پیدا كرد كه بیشترین میزان كاهش در میان مناطق مختلف شهر تهران به حساب می آید. افت تا ۴.۸ میلیونی قیمت از خروج سفته بازان حكایت دارد كه تا تیرماه نبض خرید و فروش در شمال پایتخت را در اختیار داشتند.

شهریورماه امسال قیمت آپارتمان در ۱۳ منطقه از تهران شامل ۱، ۳، ۵، ۸، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۰ و۲۲ كاهش و در سایر مناطق افزایش اندكی پیدا كرد. بجز منطقه ۱ كه با كاهش ۳.۲ میلیون تومانی میانگین قیمت هر متر مربع نسبت به ماه قبل همراه بود، در منطقه ۳ میانگین قیمت آپارتمان دو میلیون تومان، در منطقه ۵ میانگین قیمت ۷۰۰ هزار تومان، در منطقه ۱۳ متوسط قیمت ۱.۷ میلیون تومان، در منطقه ۱۲ متوسط قیمت ۴۰۰ هزار تومان و در منطقه ۱۳ میانگین قیمت ۱.۳ میلیون تومان كاهش پیدا كرد.

نمایه های دریافتی از آن حكایت می كند مناطق جنوبی كه در ماه گذشته به علت عقب ماندگی از شمال پایتخت افزایش قیمت را تجربه كردند، حالا به ثبات و كاهش قیمت رسیده اند. از جانب دیگر افت شدید معاملات كه دست كم از سال ۱۳۹۰ تا كنون بی سابقه بوده نشان داده است جدا از این كه سفته بازان به صورت كامل از این بازار خارج شده اند، متقاضیان مصرفی یا قدرت خرید ندارند یا این كه در انتظار افت بیشتر قیمت ها به سر می برند.
یك كارشناس: بازار مسكن اواخر امسال بهبود پیدا می كند
مهدی روانشادنیا ـ كارشناس بازار مسكن ـ در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: با عنایت به وجود بیشتر از سه میلیون خانه خالی در كشور و حجم اندك معاملات فروش هر واحد مسكونی ۸۰ سال زمان می برد این به معنای آن است كه بازار مسكن در ركود عمیقی قرار گرفته كه علت اصلی آن در افت محسوس توان طرف تقاضا است.
وی درباره پیش بینی از آینده بازار اظهار داشت: انتظار داریم در انتها سال جاری معاملات مقداری افزایش پیدا كند، اما این بهبود نسبی غیرتورمی خواهد بود. الان متقاضیان اعتمادی به قیمت های فعلی ندارند به همین لحاظ منتظرند تا قیمت ها به حدی از ثبات برسد تا به تدریج برای خرید اقدام نمایند.1398/07/07
19:17:30
5.0 / 5
2003
تگهای خبر: آمار , خرید , فروش , متقاضیان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید