رحیمی جهان آبادی: بیكاری مستضعفین مرزنشین اقدام لازم صورت گیرد

رحیمی جهان آبادی: بیكاری مستضعفین مرزنشین اقدام لازم صورت گیرد به گزارش كاروخدمت نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از وضعیت معیشتی مرزنشینان انتقاد كرد: مرز برای مرزنشینان چیزی جز نخوت و مصیبت نداشته، دود آن به چشم ما و پول آن به جیب كسانی می رود كه در مرز ساكن نیستند.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی نوبت عصر امروز مجلس اظهار داشت: بعنوان یك اهل سنت ایام اربعین را تسلیت می گویم. می خواهم به چندین مشكل عمده حوزه انتخابیه ام اشاره كنم. ضمن تشكر به علت كارهای انجام شده در مناطق حوزه انتخابیه تاكید می كنم كه بیكاری گسترده در مناطق مرزی حوزه انتخابیه علیرغم كارهای انجام شده سبب فشار به خانواده ها و مستضعفین مرزنشین شده است. مشكل حوزه ورزش در حوزه انتخابیه، عدم استقرار ادارات در شهرستان صالح آباد، احتیاج به بازگشایی بازارچه های مرزی حوزه انتخابیه كه باعث رونق اقتصادی می شود توجه به راه آهن حوزه انتخابیه، احتیاج به خرید توافقی زعفران، توجه به بیمارستان تایباد و بیمارستان نیمه كاره نصر آباد جام، توجه به مشكلات جاده های حوزه انتخابیه همچون مواردی است كه باید مورد توجه مسئولین قرار گیرد.
وی ادامه داد: نیاز حاشیه نشینان به تامین آب، برق و گاز همچون این مشكلات است. این حاشیه نشینان فقیرنشینان روستایی هستند. چون كه عدم مدیریت صحیح روستاها در این مناطق این حاشیه نشینی را در تربت جام بوجود آورده است. كمبود شدید اعتبارات برای آبرسانی در مناطقی از حوزه انتخابیه از مواردی است كه باید مورد توجه باشد. مبحث دیگر جابجایی مسافر و بار توسط خودرو های افغانی است كه این باعث بیكاری رانندگان كامیون و خودرو در تایباد شده است. وزارت كشور قول داده بود در مورد شناسنامه ها و زمین های مرز جلسه ای تشكیل گردد اما این كار تابحال انجام نشده بود.
این عضو كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در انتها تصریح كرد: مرز برای مرزنشینان جز نخوت و جز مصیبت چیز دیگری نداشته، دود مرز به چشم ما است و پول آن به جیب كسانی است كه در مرز ساكن نیستند. برای وضعیت مرزها و بیكاری مستضعفین مرزنشین اقدام لازم صورت گیرد. مرزنشینی یعنی حفاظت از این كشور زمانی كه مرز نشینان شرایط مناسبی برای معاش نداشته باشند هم ناامنی در مرزها و هم پدیده قاچاق گسترش پیدا می كند. دولت و مسئولین باید به صورت ویژه به مناطق مرزی توجه نمایند.1398/07/15
11:32:41
5.0 / 5
2307
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید