برگزاری جلسه ستاد مشترك تعاون در راستای منویات رهبری؛

كبیری: اقتصاد تعاونی راهگشای مبارزه با تحریم هاست

كبیری: اقتصاد تعاونی راهگشای مبارزه با تحریم هاست به گزارش كاروخدمت معاون تعاون وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: اقتصاد تعاونی راهگشای مناسبی برای مبارزه با تحریم هاست و باید از این ظرفیت عظیم حداكثر بهره را ببریم.


«محمد كبیری» امروز (یكشنبه) در جلسه ستاد مشترك تعاون كه با حضور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در طبقه دهم ساختمان معاونت تعاون برگزار شد، اضافه كرد: امروز نیازمند همراهی تمامی نهادهای دولتی و غیردولتی برای تقویت بخش تعاون در كشور هستیم.
«محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه اظهار داشت: باید در گام نخست كارگروهی مشترك از معاونت تعاون و اتاق تعاون ایران به منظور بررسی روند اجرایی شدن سند توسعه بخش تعاون و نیز بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب تشكیل گردد.
وی همین طور بر تشكیل كارگروهی به نام تعاون ذیل ستاد اقتصاد مقاومتی اصرار كرد و اظهار داشت: همه قوانین مربوط به بخش تعاون كه اجرایی نشده است باید احصا شده و با پیگیری از وزیران و سازمان های مرتبط این موارد اجرایی شود.
وزیر تعاون با اشاره به توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به بخش تعاون در دیدار اخیر ایشان با كارآفرینان و تولیدكنندگان برتر، این دیدار را نقطه عطفی در راه بخش تعاون برشمرد و اظهار داشت: در سال های اخیر بعضی از فعالان بخش تعاون این نگرانی را داشتند كه بخش تعاون در حوزه اقتصاد از دیدگاه مسئولان عالی رتبه نظام و دولت كمرنگ شده و دیگر جایگاه گذشته خودرا ندارد.
شریعتمداری افزود: با تاكیدات خاصه رهبر معظم انقلاب به توجه ویژه به اقتصاد تعاونی و خصوصا ابراز نظرات كارشناسانه ایشان در این عرصه، عملا نقطه عطفی را در بخش تعاون كشور شاهد خواهیم بود.
وی اضافه كرد: تمامی دستگاه ها و نه فقط دولت، باید به فكر تحقق بیانات ایشان بوده و تمام تلاش خودرا در این راه به كار گیرند.
شریعتمداری به اعضای كارگروه دستور داد تا نامه های جداگانه خطاب به مسئولین و مقاماتی كه در قانون اصل ۴۴ و سند توسعه تعاون تكالیفی بر عهده آنان گذاشته شده ارسال و این تكالیف باردیگر گوشزد شود.
وی همین طور اشاره كرد: طرح پشتیبانی از زنجیرهای كسب و كار تعاونی كه تحت عنوان طرح تاب(تعاون، اشتغال، بازار) تدوین شده بود دقیقا همان نكته مورد تاكید رهبر معظم انقلاب در دیار اخیر ایشان بود. این طرح باردیگر با مشورت با سازمان برنامه و بودجه بررسی و جهت ارائه در شورای سران قوا آماده شود.
وی درانتها اضافه كرد: خبر خوش بعد از بیانات اخیر رهبری درباب تعاونی ها، اختصاص ۲۰ درصد از منابع باقی مانده طرح اشتغال روستایی و ۵۰ درصد از مبلغ یارانه سود تسهیلات و یارانه دستمزد به بخش تعاون است.
«بهمن عبداللهی» رئیس اتاق تعاون ایران نیز در این نشست اذعان داشت: در دیدار با رهبری مهمترین موارد مورد نیاز بخش تعاون عنوان شد و همانگونه كه ایشان فرمودند حقیقتا شنونده خوبی هستند.
وی اضافه كرد: ایشان توجهی ویژه به بخش تعاون داشته و دارند و امیدواریم بعد از گذشت چند سال با تاكیدات ایشان و با همكاری دولت بتوانیم گام های موثری در راه تحقق اهداف بخش تعاون برداریم.منبع:

1398/09/04
11:40:37
5.0 / 5
1900
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید