فعال حوزه زنان كارآفرین در گفت و گو با كاروخدمت خبر داد؛

پورتال زنان كارآفرین تا اختتام امسال راه اندازی می شود

پورتال زنان كارآفرین تا اختتام امسال راه اندازی می شود به گزارش كاروخدمت رئیس هیات مدیره انجمن ملی زنان كارآفرین اظهار داشت: راه اندازی پورتال زنان كارآفرین و بارگذاری اطلاعات زنان دارای كسب و كار و كارآفرین از پروژه های اصلی انجمن ملی زنان كارآفرین است تا از این طریق هدف توسعه كارآفرینی زنان محقق شود.


«فریبا مهدیون» روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، راه اندازی پورتال زنان كارآفرین را یكی از پروژه های اصلی انجمن زنان كارآفرین ذكر كرد و اظهار داشت: بر این اساس مقرر است اطلاعات تمام زنان كارآفرین و دارای كسب و كار با فاكتورهای تعریف شده را در این پرتال وارد نماییم.
رییس هیات مدیره انجمن ملی زنان كارآفرین اضافه كرد: این اطلاعات به روزآوری و صحه گذاری می شود تا برمبنای آن، بحث های آموزشی، مشاوره ای، الگوسازی را پیاده نماییم و در واقع دختران جوان با مراجعه به این پورتال آموزش، مشاوره دریافت نمایند و از تجارب زنان كارآفرین استفاده كنند.
وی افزود: به نظر ما متولی اصلی آن معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری است و مشاورین امور زنان تمام دستگاه ها می توانند ذینفعان این پروژه باشند و از آن حمایت كنند.
رییس هیات مدیره انجمن ملی زنان كارآفرین گفت: هم اكنون مطالعات در این زمینه در حال انجام می باشد و طرح اولیه نیز آماده می شود و امیدواریم تا اختتام امسال این پیشنهاد را آماده نماییم تا دستگاه ها بتوانند در این زمینه با ما همكاری كنند.
ترویج كارآفرینی زنان، هدف انجمن ملی زنان كارآفرین
كشف فرصت جدید، پشتكار، ریسك پذیری، خلاقیت، خلق ثروت از كار و ایجاد اشتغال تعاریف مختلف كارآفرینی است.
وی با تاكید براینكه زنان و مردان كارآفرین خاصیت مشتركی دارند، اضافه كرد: اما برخی مسائل تنها مربوط به زنان است، برای نمونه هارمونی بین كار و زندگی در زن كارآفرین پررنگ تر از مرد كارآفرین است برای اینكه علاوه بر وظیفه همسری و مادری در محل كار باید كارآفرین و مدیر باشد و برقراری این تعادل یكی از مسئولیت های یك زن كارآفرین است.
رییس هیات مدیره انجمن ملی زنان كارآفرین درباره فعالیت این انجمن اظهار داشت: این انجمن با هدف توسعه و ترویج كارآفرینی در زنان و دختران جوان تاسیس شد.
وی اضافه كرد: این هدف بوسیله برگزاری دوره های مختلف آموزشی، جلسات مشاوره ای، نشست های تخصصی، سفرهای فصلی به استان های مختلف و نشست با كارآفرینان و دانشجویان و فارغ التحصیلان، برگزاری همایش های سالیانه با موضوعات مختلف كارآفرینی زنان محقق می شود.
مهدیون اظهار داشت: ساختار انجمن ملی زنان كارآفرین از هیات مدیره، كمیته و كارگروه تشكیل شده است كه كمیته ها در سیاستگذاری به هیات مدیره كمك می نماید و كارگروه ها بازوی تخصصی و اجرایی انجمن هستند.
وی افزود: در این انجمن كمیته های آموزش، مشاوره و پژوهش فعال است و هر كدام در حوزه مربوط به خود فعالیت می نمایند. كارگروه ها نیز به جهت انواع فعالیت هایی كه در انجمن دارند تقسیم بندی می شوند؛ برای نمونه كارگروه تخصصی فناوری اطلاعات، ۲۰ نفر از اعضای ما در آن فعالیت می نمایند.
رییس هیات مدیره انجمن ملی زنان كارآفرین گفت: بحث شناسایی و الگوسازی از اقدامات مهم این انجمن است كه بر آن تمركز دارد.
وی با اشاره به اینكه در بحث شناسایی زنان كارآفرین شاخص هایی تعریف شده، اضافه كرد: بعضی از این شاخص ها برمبنای اساسنامه و برخی مطابق با بخشنامه های داخلی تعریف شده است كه زنان كارآفرین و دارای كسب و كار با این خاصیت ها می توانند عضو انجمن شوند.
معرفی زنان كارآفرینِ مناطق محروم
مهدیون افزود: برخی موارد نیز شناسایی و ترویج كارآفرینی بوسیله پروژه هایی است كه بوسیله مشاركت معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری انجام می شود و تعریف می كنند كه برای نمونه زنان كارآفرین در استان های مرزی و محروم شناسایی شود.
وی افزود: براین اساس پیشنهادی برای اجرای این پروژه ها ارائه می دهیم و در همین راستا سال قبل ۲۶ نفر از زنان كارآفرین مناطق محروم را شناسایی كردیم و در انتهای سال در جشنواره ای عرضه شدند و كتاب مشخصات این زنان كارآفرین نیز تدوین شد. رئیس هیات مدیره انجمن ملی زنان كارآفرین بیان كرد: در برنامه های امسال نیز شناسایی زنان كارآفرین هشت استان مرزی و محروم را در برنامه داریم و علاوه بر اینكه برنامه هایی برای ترویج و كارآفرینی زنان داریم با دستگاه ها و سازمان های فعال در این عرصه همكاری می نماییم تا این مساله را سرعت دهیم.
وی با اشاره به اینكه این انجمن نمی تواند همچون بنگاه اقتصادی تسهیلاتی را به افراد بدهد، اضافه كرد: كاری كه ما انجام می دهیم این است كه آموزش های لازم را ارائه دهیم و تجارب مختلف را در اختیار آنها قرار دهیم.
مهدیون بیان كرد: چنانچه افراد در حوزه های صنفی مربوط به خود مشكلاتی داشته باشند راهنمایی می نماییم تا به كدام یك از مراكز صنفی برای رفع مشكل خود بازگشت كنند.
رییس هیات مدیره انجمن ملی زنان كارآفرین درباره عمده مسائل زنان كارآفرین اظهار داشت: دو قسم بازگشت كننده داریم؛ یكسری اعضای انجمن است كه ممكنست مسائل و مشكلاتی در حوزه كسب و كارهمچون مشكلات بیمه، مالیات و مسائل حقوقی داشته باشد و یكسری نیز مشكلاتی در زمینه توسعه كسب و كار همچون تامین سرمایه بیشتر و دریافت تسهیلات دارند.
این فعال حوزه زنان كارآفرین اظهار داشت: قسمتی از نیازهای زنان كارآفرین نیز مربوط به بحث های مهارتی است كه در این زمینه ها می توانیم بوسیله برگزاری دوره های آموزشی و یا هدایت آنها به طرف سازمان ها و ارگان هایی كه نتوانستند مشكلات خودرا حل كنند اراه دهیم.
وی اضافه كرد: البته برخی نیز می خواهند اخیرا وارد پروسه كارآفرینی شوند كه نیازهای متفاوتی با افرادی كه این كار را شروع كردند دارند.
مهدیون افزود: این افراد در ابتدا باید بدانند كه چگونه ایده ای را به طرح، طرح را به كسب و كار تبدیل كنند و برای اجرای آن به چه میزان سرمایه گذاری و شتاب دهنده احتیاج دارند.منبع:

1398/09/04
23:00:13
5.0 / 5
1995
تگهای خبر: ارگان , اشتغال , اقتصاد , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید