وزیر راه خبر داد:

ثبت نام ۲۶۰ هزار متقاضی در طرح اقدام ملی مسكن

ثبت نام ۲۶۰ هزار متقاضی در طرح اقدام ملی مسكن كاروخدمت: وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ثبت نام 260 هزار متقاضی در برنامه اقدام ملی مسكن، از استفاده ظرفیت های مشترك وزارتخانه های راه و شهرسازی و كار برای ساخت مسكن كارگران آگاهی داد.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، محمد اسلامی، امروز (یكشنبه ۱ دی ۹۸) در مراسم امضای تفاهم نامه بین وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و همین طور وزارت راه و شهرسازی اظهار با هدف تامین مسكن جامعه كارگری، بازنشستگان و مستری بگیران تامین اجتماعی داشت: امیدواریم با همكاری دستگاه ها بتوانیم، ظرف حداكثر ۳ سال ۲۰۰ هزار واحد مسكونی برای كارگران، مستمری بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی را اجرا نماییم. بر این اساس در اجرای این طرح، افرادی كه واجد شرایط هستند، توسط وزارت كار معرفی می گردند.
وی با اشاره به اینكه اقدام ملی مسكن، یك طرح گسترده است، افزود: تفاهمنامه ای كه امروز با وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی امضا كردیم، اساساً به این علت است كه باید با یك رویكرد مشترك، همه دستگاه های ذی مدخل را برای تأمین آورده و زمین مورد نیاز مسكن كارگری بسیج نماییم.
وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: با اختتام ثبت نام برنامه اقدام ملی مسكن در روز گذشته ۳۰ آذرماه، ۲۴۰ هزار متقاضی در این طرح ثبت نام كرده اند كه با احتساب ثبت نام ۲۰ هزار نفر در بافت های ناكارآمد شهری، در مجموع ۲۶۰ هزار متقاضی مسكن در چارچوب این برنامه ملی ثبت نام كرده اند.
این عضو كابینه دوازدهم با تاكید بر اینكه متقاضیانی كه جهت استفاده از ظرفیت مسكن ملی واجد شرایط نیستند و در گذشته از تسهیلات و امكانات دولتی بهره برده اند، از شمول دریافت مسكن در این طرح خارج می شوند، اشاره كرد: واگذاری پروژه ها در طرح مسكن ملی با اولویت دهك ها خواهد بود؛ به نحوی كه دهك های ۱ تا ۳ از طرح سازمانهای حمایتی مورد پشتیبانی قرار می گیرند و دهك های ۴ تا ۷ كه اقشار متوسط به پایین جامعه هستند، در چارچوب طرح مسكن ملی جای می گیرند.
اسلامی اظهار داشت: نكته مهم دیگر اینكه، اراضی انتخاب شده برای اجرای پروژه های مسكن ملی در مناطق آباد خواهد بود تا محیطی كه در آن، مسكن ایجاد می شود، حتما زیرساخت های شهری را داشته باشد.
وی اظهار داشت: در حوزه تسهیلات برای مسكن كارگران نیز خوشبختانه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی از ظرفیت های بانكهای عامل در حوزه كار و راه و شهرسازی استفاده خواهد شد، همین طور صندوق تأمین اجتماعی و صندوق بازنشستگی كشور نیز قسمتی از منابع خودرا به طرح مسكن كارگران، مستمری بگیران و بازنشستگان اختصاص می دهند.
وزیر راه و شهرسازی، با تاكید بر اینكه بطور قطع از ظرفیت های سازمان نظام مهندسی برای رعایت الزامات فنی در ساخت و سازها استفاده خواهیم كرد، در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه آیا كارگران فصلی نیز می توانند مشمول طرح مسكن كارگری شوند، اضافه كرد: در چارچوب طرح ملی مسكن، تمام گروههای و اقشار متوسط جامعه می توانند، ثبت نام كنند و این طرح به صورت یكپارچه دیده شده؛ بدین سبب اگر این كارگران نیز صاحب مسكن نباشند و واجد شرایط باشند مشمول خواهند شد.
اسلامی همین طور درباره استقبال متقاضیان برنامه اقدام ملی مسكن از ظرفیت های شهر جدید پردیس اظهار داشت: وضعیت ثبت نام در تهران خوشبختانه خوب بود و پیش بینی ۷۰ هزار واحد در شهرهای جدید برای اجرای مسكن ملی نیز یك گام بزرگ بود كه البته این مساله را باید در نظر گرفت كه در شهرهای جدید، یك ظرفیت مشخص داریم و بیشتر از ظرفیت مجاز، نمی توانیم ثبت نام كنیم؛ چونكه باید سوژه منابع آب و زیرساخت های شهری را برای سكونت افراد در نظر بگیریم.
وی اشاره كرد: با این وجود بعضی از متقاضیانی كه در چارچوب ملی مسكن در شهرهای مختلف همچون شهرهای جدید ثبت نام كرده اند، واجد شرایط نیستند و بعد از پالایش، از گروه مشمولان حذف می شوند و فراخوانی باردیگر برای ثبت نام داده می شود.


منبع:

1398/10/02
23:31:32
5.0 / 5
1875
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید