مدیركل كارآفرینی وزارت كار:

آیین نامه پشتیبانی از كارآفرینان برتر به دولت عرضه شد

آیین نامه پشتیبانی از كارآفرینان برتر به دولت عرضه شد به گزارش كاروخدمت مدیركل دفتر توسعه كارآفرینی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی از از عرضه آیین نامه پشتیبانی از كارآفرینان پیشرو به دولت اطلاع داد و اظهار داشت: این آیین نامه در كمیسیون اقتصادی دولت در حال بررسی است.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، رحیم سرهنگی امروز سه شنبه سوم دیماه در مراسم سومین كنفرانس ملی كارآفرینی كه در دانشگاه شریف برگزار شد، تصریح كرد: در این آیین نامه ۱۸ ماده ای شرایط و ضوابط پشتیبانی از كارآفرینان برتر همچون ایجاد خط سبز گمركی پیشبینی شده است.
وی با اشاره به اینكه در چارچوب آیین نامه پشتیبانی از كارآفرینان پیشرو نحوه پشتیبانی از بنگاه های متوسط بزرگ پیشبینی شده است، افزود: این آیین نامه از یك ماه قبل در دستور كار كمیسیون اقتصادی دولت قرار گرفت و دو جلسه هم در این خصوص برگزار شده ست.
سرهنگی همینطور با اشاره به شاخص جهانی كارآفرینی و جایگاه ایران در این شاخص اظهار داشت: رتبه فضای كسب و كار ایران از ۸۷ به ۷۲ كاهش یافته و فضای كسب و كار ارتقا یافته است.
مدیركل دفتر توسعه كارآفرینی وزارت كار افزود: رتبه فضای كسب و كار ایران از ۸۷ به ۷۲ كاهش یافته و فضای كسب و كار ارتقا یافته است، اظهار داشت: شاخص فضای كسب و كار به واسطه ورود جوانان با كسب و كارهای نو بهتر شده است و اتفاقات مثبتی در این فضا بوجود آمده است.
وی درباره رتبه ایده آل شاخص كارآفرینی برای ایران هم اضافه كرد: هم اكنون رتبه شاخص فضای كسب و كار در تركیه در همسایگی ما ۳۸ است كه كشورهای همسایه در همین حدود هستند.
سرهنگی تصریح كرد: البته ایران در میان كشورهای خاورمیانه جزو ۵ كشوری است كه شاخص فضای كسب و كار آنها ۱۲ پله صعود كرده و این نكته قابل توجهی است.
این مقام مسئول همینطور به فضای استارت آپی كشور اشاره نمود و اضافه كرد: در این حوزه دولت باید فضایی فراهم آورد كه شرایط برای رشد استارت آپ ها فراهم گردد به صورتی كه با فراهم كردن زیرساخت، استارت آپ ها و كسب و كارهای نوین در این فضا رشد كنند و تشكیل شوند.
سرهنگی اظهار داشت: برای بخش خصوصی در صورتی فضاسازی باصرفه تر است كه بتوانند شبكه سازی بین اجزا انجام دهند و دولت باید كمك نماید تا شبكه سازی كسب و كارها در یك محیط گلخانه ای شكل گیرد و رشد كند.
وی با تاكید بر اینكه هر جا استارت آپ ها در فضای كسب و كار شكل گرفته، به صورت میانگین شاخص فضای كسب و كار بهتر شده است، اضافه كرد: البته قضیه استارت آپ ها از فضای كسب و كار هم جدا است و شركت هایی كه نوآور باشند جزو استارت آپ ها قرار می گیرند، مثلاً برای حمل و نقل قوانین كلی وضع می شود، اما استارت آپ های رشته حمل و نقل باید قوانین جداگانه ای داشته باشند و هدف این است كه فضای كسب و كار برای استارت آپ ها هم بهتر شود.
این مقام مسئول همچنین، اظهار داشت: یكی از بخش هایی كه در كاهش موانع كارآفرینان برای رشد شاخص بهبود فضای كسب و كار باید مؤثر واقع شود، هیأت مقررات زدایی است تا مقررات زائد حذف شوند.

1398/10/07
09:34:06
5.0 / 5
2078
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید