شمارش معكوس برای آخر ثبت نام متقاضیان دریافت سبد معیشتی

شمارش معكوس برای آخر ثبت نام متقاضیان دریافت سبد معیشتی به گزارش كاروخدمت مهلت ۱۴ روزه برای ثبت نام متقاضیان دریافت سبد معیشتی رو به پایان است و فردا (۲۴ دی ماه) آخرین فرصت برای كسانی است كه یارانه نقدی دریافت نمی كردند اما متقاضی دریافت سبد حمایت معیشتی دولت هستند.


با افزایش بهای بنزین در آبان ماه دولت تصمیم گرفت منابع حاصل از آنرا به شكل نقدی و با عنوان «طرح حمایت معیشتی دولت» توزیع كند.
مرحله طرح حمایت معیشتی در آبان ماه بین ۶۰ میلیون نفر (۱۷ میلیون و ۷۰۰ هزار خانوار) برای خانواده یك نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده ۴ نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان واریز شد.
مرحله دوم هم ۱۰ دیماه با همین میزان تعیین شده واریز شد. البته در این مرحله ۴۱۹ هزار خانواده كه متقاضی دریافت سبد معیشتی بودند به تعداد قبلی افزوده شد مجموع مبلغ دو مرحله یكجا به حسابشان واریز شد.
پس از واریز مرحله دوم یارانه نقدی بنزین مقرر شد افرادی كه در لیست یارانه بگیران نقدی (۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان) نیستند و درخواست خویش را در مهلت مقرر در كد دستوری #۶۳۶۹* ثبت كرده اند، تقاضای خود برای دریافت سبد معیشتی دولت را از ساعت ۲۲ همان روز (۱۰ دی ماه) در سایت hemayat.mcls.gov.ir ثبت كنند.
این ۶۶۶ هزار و ۷۷۴ سرپرست خانوار ۱۴ روز فرصت داشتند اطلاعات هویتی و شماره تلفن سرپرست خانواده را در سامانه وارد كنند. فردا (سه شنبه) آخرین فرصت تعیین شده برای سرپرستان خانوار است.
به گفته «حسین میرزایی» سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی تقاضای این افراد ظرف یك ماه بررسی می شود و نتیجه از راه پیامك به آنها اعلام می شود.
«محمد باقر نوبخت» رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام نموده بود اگر درآمد دولت از محل آزاد سازی نرخ سوخت بیشتر از ۳۱ هزار میلیارد تومان شد بدون آنكه ریالی از آن به بودجه وارد شود مستقیم به حساب مردم واریز خواهد شد.


1398/10/26
14:53:45
5.0 / 5
2223
تگهای خبر: سازمان , متقاضیان , معیشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید