شورای عالی كار در سال ۹۹ به دنبال تامین مسكن كارگران است

شورای عالی كار در سال ۹۹ به دنبال تامین مسكن كارگران است به گزارش كاروخدمت عضو كارفرمایی شورای عالی كار اظهار داشت: شورا عالی كار برای سال 99 به دنبال ایجاد راهكاری است كه بتواند با كمك دولت برای كارگران و اقشار ضعیف و كم درآمد جامعه مسكن تامین كند.


علی اصغر آهنی ها روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: موضوعی كه برای سال ۹۹ در دستور شورای عالی كار قرار گرفته، تامین مسكن برای اقشار ضعیف و كم درآمد جامعه است كه البته در این خصوص تابحال پیشنهادات فراوانی ارائه شده است.
وی احیای تعاونی ها و اتحادیه ها را عامل مهمی در تامین مسكن كارگران و كاركنان عنوان نمود و اظهار داشت: اگر دولت در این راستا حمایت كند و تسهیلات كم بهره در اختیار تعاونی ها قرار دهد، می توان تا حدی بسیاری مشكلات مسكن را برطرف كرد.
آهنی ها یادآورشد: یكی از پیشنهادات اصلی برای تامین مسكن، ایجاد سامانه ای در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی است كه بتواند با ثبت نام به روز متقاضیان مسكن، اطلاعات را به وزارت راه و شهرسازی انتقال داده و این وزارتخانه نیز باتوجه به زمین ها و و همكاری انبوه سازان به ساخت مسكن اقدام نماید.
عضو شورای عالی كار كشور، موضوع دیگر این شورا را تامین بسته خوراكی متناسب با ارز ۴۲۰۰ تومانی عنوان نمود و گفت: تهیه سبد خوراكی خانوار برای كارگران در سال ۹۹ از مهم ترین مواردی است كه در دستور كار قرار دارد.
آهنی ها اشاره كرد: نبود سیستم توزیع مناسب برای عرضه كالاهای خوراكی بین اقشار ضعیف و كم درآمد جامعه سبب شده تا این افراد متحمل هزینه های سنگین شوند.
وی درباب میزان افزایش دستمزد كارگران برای سال ۹۹ نیز اشاره كرد: هنوز به شاخص معینی دست پیدا نكرده ایم، اما ستاد دستمزد شورای عالی كار الان نشست هایی در ارتباط با سهم دستمزد كارگران در مناطق مختلف كشور آغاز نموده و در حال جمع بندی است.
منبع:

1398/10/27
12:03:59
5.0 / 5
2828
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید