تشكیل كمیته مشترك اتاق تعاون و معاونت فناوری ریاست جمهوری

تشكیل كمیته مشترك اتاق تعاون و معاونت فناوری ریاست جمهوری كاروخدمت: رئیس اتاق تعاون ایران در نشست مشترك  با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، از تشكیل كمیته مشترك بین اتاق تعاون كشور و حوزه فناوری ریاست جمهوری آگاهی داد.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، نشست مشترك رئیس اتاق تعاون ایران، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و محمد كبیری معاون وزیر تعاون امروز یكشنبه ۲۸ دیماه با حضور مدیران عامل اتحادیه ها و تعاونی ها در حوزه كشاورزی و دانش بنیان به میزبانی اتاق تعاون ایران اجرا شد.
در این جلسه بهمن عبدالهی رئیس اتاق تعاون ایران اظهار داشت: تعاونی ها ركن دوم اقتصاد كشور هستند و هم اكنون ۹۴ هزار تعاونی فعال با ۱۴ میلیون عضو در كشور وجود دارد كه ۴۰ میلیون نفر از خدمات آنها بهره مند می شوند.
وی گفت: ۹ درصد اشتغال كشور معادل یك میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در حوزه تعاون است كه نشان از گستردگی تعاونی ها در میان مردم است.
رئیس اتاق تعاون ایران اشاره كرد: تعاونی ها به لحاظ كمی در این سال ها رشد قابل توجهی داشتند و هم اكنون موضوع كیفی سازی بخش تعاون و عمق بخشی آن مطرح است.
عبدالهی به نقش تعاون در اسناد بالادستی اشاره نمود و اظهار داشت: برمبنای اصل ۴۴ قانون اساسی باید تا اختتام برنامه پنجم توسعه سهم تعاون در بخش اقتصاد به ۲۵ درصد می رسید كه این امر محقق نشد و بر این اساس مسئولان بخش تعاون در نظر دارند به لحاظ كیفی به این سطح برسیم و عقب ماندگی سال های گذشته را جبران نماییم.
وی درباب درخواست های فعالان بخش تعاون اظهار داشت: ما به دنبال تشكیل تعاونی های دانش بنیان، تسهیل شرایط و استفاده از ظرفیت دانش بنیان در تعاونی ها هستیم.

رئیس اتاق تعاون ایران همین طور از تشكیل كمیته مشترك اتاق با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آگاهی داد و اظهار داشت: در این كمیته مشترك مشكلات پیش روی توسعه و تأسیس تعاونی های دانش بنیان مورد بررسی قرار می گیرد.منبع:

1398/11/04
18:57:28
5.0 / 5
2427
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید