معاون وزیر كار اعلام كرد:

پرداخت ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه اشتغال روستایی

پرداخت ۱۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه اشتغال روستایی به گزارش كاروخدمت معاون توسعه كارآفرینی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: از آخر سال ۹۶ تابحال ۱۱ هزار میلیارد تومان در اختیار فعالان روستایی و عشایری قرار گرفت كه ۱۲۰ هزار واحد كسب و كار از این تسهیلات استفاده كردند؛ در این مدت ۲۳۰ هزار شغل بوجود آمده است.«عیسی منصوری» روز چهارشنبه در بازدید از طرح اشتغال روستایی خراسان رضوی اضافه كرد: یكی از برنامه های در دست اجرا، توسعه اشتغال روستایی و عشایری بود كه از دو سال قبل در كشور آغاز شد.
معاون توسعه كارآفرینی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در یكسال منتهی به پاییز ۴۷۵ هزار شغل در كشور بوجود آمده است.

وی ادامه داد: در این برنامه توجه ما پشتیبانی از بنگاه های موجود و ایجاد بنگاه های خرد و كوچك و تاكید بر مناطق جامانده است.

وی اظهارداشت: اطلاعات و سرشماری وزارت كار از آن حكایت می كند كه در سال های ۹۷ و ۹۸، ۱۹۷ هزار اشتغال روستایی و عشایری بوجود آمده است.

معاون توسعه كارآفرینی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی بیان نمود: رویكرد دولت در بخش اشتغال، اشتغال فراگیر است و اولویت ها همچون صنایع دستی، گردشگری و فرآوری كشاورزی مشخص شده است.

منصوری اظهار داشت: در بحث اشتغال روستایی برای راستی آزمایی طرح ها شاخص بیمه كارگران را در نظر گرفتیم و چنانچه این امر محقق نشود تنبیه و تشویق را در نظر می گیریم و منابع در اختیار صندوق قرار می گیرد.

وی ادامه داد: پیشبینی ما این است كه تا آخر طرح ۱۰۰ هزار نفر بیمه شوند.

منصوری بیان نمود: در طرح های اشتغال روستایی سعی كردیم بنگاه های كوچك و بنگاه های بزرگ در ارتباط باشند تا بازار آنها تضمین شود.


1398/11/18
14:31:04
5.0 / 5
3054
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید