روایت شریعتمداری از وقوع فساد در صدور مجوزها

روایت شریعتمداری از وقوع فساد در صدور مجوزها به گزارش كاروخدمت وزیر تعاون كار و رفاه اجتماعی با اشاره به مواردی از وقوع فساد و تعارض منافع در صدور مجوزها، اظهار داشت:  لایحه مدیریت تعارض منافع را در 39 ماده تقدیم مجلس كرده ایم و امیدواریم در نخستین فرصت، مصوب شده و زمینه قانونی برخورد با این تخلفات برقرار شود.


«محمد شریعتمداری» امروز (سه شنبه) در مراسم امضای تفاهم نامه بررسی ابعاد تعارض منافع و تاثیر آن بر رفاه اجتماعی كه در جهاد دانشگاهی برگزار شد، اظهارداشت: پژوهش های علمی نشان میدهد كه رابطه منطقی بین افزایش فساد و كاهش رفاه زندگی مردم وجود دارد.
وی با اشاره به اینكه تعارض منافع در كشور قانونمند شده و در همه اركان كشور رسوخ كرده است و باید با مصادیق آن برخورد شد، اضافه كرد: اگر نتوان فساد را كنترل كرد، در راه كاهش رفاه اجتماعی گام برداشته می شود كه زیبنده جامعه ما نیست.
وزیر كار اظهار داشت: قبل از انقلاب حاشیه نشینی و فقر در میان مردم در حال گسترش بود، براین اساس همه شعارهای آن دوران بر رفع تبعیض و برخورد با فساد قرار داشت و این مساله از دغدغه های رهبر كبیر انقلاب بود.
وی ادامه داد: یكی از دلیلهای گسترش انقلاب اسلامی و نفوذ آن در سایر كشورها رفع تبعیض و برخورد با فساد و شعار نه شرقی و نه غربی بود.
شریعتمداری با تاكید بر مبارزه با فساد اظهار داشت: در جامعه ما مرسوم شده كه وقتی صحبت از فقر می شود فقربازی راه می افتد و جلساتی تشكیل می شود كه درباره فقر و فساد گفت و گو كنیم؛ این امر جامعه را خسته كرده و باید تلاش نماییم جنبه های عملی و عملیاتی پررنگ شود.
وی اضافه كرد: وقتی فردی بخواهد با فقر مبارزه كند در برابرش مقاومت می كنند
شریعتمداری با اشاره به اینكه باید اقدام عملی برای مبارزه با فقر و فساد صورت گیرد و دستگاه ها باید دراین زمینه فعال باشند، اظهار داشت: برای نمونه حالا قوانین و بخشنامه های سازمان تامین اجتماعی منشاء بروز فساد است و یكی از مصادیق آن وجود كارگزاری هاست.
وی ادامه داد: «در بهزیستی نیز همچنین است خودمان ناظر و منظور بوده و به عبارتی مجری و ناظر بهزیستی بر خیریه ها هستیم. این حركت در بهزیستی شروع شده كه كار یا در بخش خصوصی یا در دولت دنبال شود.»
وی با تاكید بر بر روشن كردن نورافكن ها بر زوایای تاریك موجود اظهار داشت: یك نمونه دیگر این است كه خود سازمان فنی و حرفه ای مجوز تاسیس آموزشگاه می دهد و از آن سو برای خودشان و دوستانشان مجوز آموزشگاه می گیرند.
وی ادامه داد: با مثال هایی كه بیان كردم متاسفانه شاهد می باشیم كه تعارض منافع را در كشور قانونمند كرده ایم.
وزیر كار افزود: «پیشخوان دولت درست كرده ایم و مجوز را به مرتبطین خودمان می دهیم. باید با مصادیق واقعی تعارض برخورد نماییم و مردم آنرا احساس كنند.»
منبع:

1398/11/19
13:45:08
5.0 / 5
2715
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید