هپكو و پالایش نفت شیراز

سهام دو شركت دولتی امروز روی میز فرابورس می رود

سهام دو شركت دولتی امروز روی میز فرابورس می رود به گزارش كاروخدمت بلوك های ۲۰ درصدی شركت پالایش نفت شیراز و ۵۹.۰۲درصدی شركت تولید تجهیزات سنگین (هپكو)امروز مقرر است توسط سازمان خصوصی سازی در فرابورس ایران ارائه شود.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، بلوك ۲۰ درصدی شركت پالایش نفت شیراز به استناد قانون اجرای سیاست های كلی اصل (۴۴) قانون اساسی، مصوبه هیئت واگذاری و سایر قوانین و مقررات مربوطه و با رعایت دستورالعمل اجرایی روش انتخاب مشتریان راهبردی (استراتژیك) و احراز و پایش اهلیت مدیریتی در واگذاری ها امروز یكشنبه (۲۰ بهمن) توسط سازمان خصوصی سازی در فرابورس ایران عرضه می شود.
بر پایه این گزارش، این بلوك ۲۰ درصدی كه ۲۰۵ میلیون و ۵۰۸ هزار و ۷۲۰ سهم شركت پالایش نفت شیراز را شامل می شود، به قیمت تابلوی فرابورس در روز عرضه (معادل قیمت بسته شدن روز پیش از عرضه) به علاوه ۲۰ درصد به شرط آن كه از مبلغ ۵۷ هزار و ۶۳۲ ریال كمتر نباشد، و در مجموع به ارزش كل پایه ۱۱ هزار و ۸۴۳ میلیارد و ۸۷۸ میلیون و ۵۵۱ هزار و ۴۰ ریال، به صورت ۵۰ درصد نقد و بقیه اقساط ۲ سال عرضه خواهد شد.
این در حالی این كه سازمان خصوصی سازی بلوك ۵۹.۰۲ درصدی سهام شركت تولید تجهیزات سنگین - هپكو را هم كه ۱۲ میلیارد و ۴۶۵ میلیون و ۸۰۰ هزار و ۱۹۲ سهم این شركت را شامل می شود امروز در تابلوی زرد بازار پایه فرابورس ایران عرضه می كند؛ این میزان سهام به صورت ۱۵ درصد نقد و بقیه اقساط ۶ ساله با فاصله هر قسط شش ماه توسط كارگزاری بانك ملی ایران روی میز فروش می رود.
بر این اساس قیمت پایه هر سهم این شركت هم برای این واگذاری معادل قیمت بسته شدن روز پیش از عرضه به شرط آن كه از مبلغ ۱، ۱۵۹ ریال كمتر نباشد و قیمت پایه كل هم معادل حاصل ضرب قیمت پایه هر سهم ضربدر تعداد سهام قابل عرضه به شرط آن كه از مبلغ ۱۴ هزار و ۴۴۷ میلیارد و ۸۶۲ میلیون و ۴۲۲ هزار و ۵۲۷ ریال كمتر نباشد، تعیین شده است.
همچنین در آگهی واگذاری سهام این شركت آمده است: متقاضیان می بایست علاوه بر واریز معادل ۱۰ درصد ارزش پایه سهام قابل واگذاری به حساب شركت سپرده گذاری مركزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، معادل یك درصد ارزش پایه سهام قابل واگذاری (به مبلغ ۱۴۸.۶۵۱.۰۲۴.۲۲۶ ریال) را بعنوان سپرده به صورت نقد یا ضمانت بانكی معتبر حسب مورد به حساب سازمان خصوصی سازی واریز و یا به آن تحویل نمایند.
این در حالی است كه در صورت انصراف هر یك از متقاضیان تأیید صلاحیت شده از حضور در رقابت، سپرده نقدی واریز شده و یا ضمانت نامه بانكی عرضه شده به سازمان خصوصی سازی (معادل یك درصد مذكور) به نفع دولت ضبط خواهد شد. لازم به توضیح است در صورت عدم واریز و یا تحویل ضمانتنامه، صلاحیت متقاضی مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

1398/11/21
13:07:37
5.0 / 5
2745
تگهای خبر: تولید , سازمان , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید