چهار هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در هزار طرح تعاونی

چهار هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در هزار طرح تعاونی به گزارش كاروخدمت وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در سه سال قبل یك هزار طرح تعاونی در كشور راه اندازی شد كه بیشتر از 4 هزار میلیارد تومان ارزش سرمایه گذاری در این بخش بوده و بیشتر این طرح ها در بخش های خرد و متوسط بوده است.


«محمد شریعتمداری» روز سه شنبه در مراسم بهره برداری از ۳۲۲ هزار طرح در محل وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در سال های اخیر سعی كردیم تعاونی را به جایگاه خود بازگردانیم و نقطه عطف آن هم در دیدار با رهبر معظم انقلاب بود.
وی اضافه كرد: در این نشست ایشان فرمودند كه یكی از مهم تری های بخش های اقتصاد كشور بخش تعاون است و به علت توزیع عادلانه ثروت و مردمی بودن تعاون باید به این سمت حركت نماییم و بعد از آن بود كه بخش تعاون جان تازه ای گرفت و سند توسعه بخش تعاون در دستور كار قرار گرفت و جلسات مختلف برای رسیدن بخش تعاون به جایگاه واقعی ادامه دارد.
وزیر كار اظهارداشت: هدف ما این بود كه به كمك نوآوری، نگاه سنتی به تعاون به نگاه مدرن اتفاق بیافتد. همانطور كه در اقتصاد روز جهان، نمونه های برتر تعاونی ها با نگاه جدید و نوآوری به این هدف رسیده اند.
وی تصریح كرد: پوست اندازی در بخش تعاون با مدیریت دانا، جوان، خلاق و مقتدر و استفاده از ابزارهای جدید در توسعه بخش تعاون همچون تأمین مالی و ضمانت میسر می شود.
شریعتمداری با اشاره به اینكه توانایی بزرگ و نهادسازی پرارزش در بخش تعاون انجام شده، اظهار داشت: بانك توسعه تعاون، صندوق ضمانت سرمایه گذاری و معاونت تعاون وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در مجموعه تعاون وجود دارد و اگر این نهادها تقویت شوند و از منابع بودجه عمومی استفاده كنند گام بزرگی برداشته ایم.
وزیر كار تصریح كرد: باید تعاونی ها را با امر مهارت ممزوج نماییم و وجود سازمان فنی و حرفه ای یكی از دستاوردهای پرارزش در حوزه آموزش مهارت های فنی می تواند در این حوزه كمك نماید.
وی اضافه كرد: چنانچه تمام طرح های افتتاح شده از محل منابع ارزان قیمت اشتغال روستایی را به مهارت متصل نماییم اشتغال پایدار خواهد بود.
امروز با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری ۳۲۲ طرح همزمان در ۳۱ استان به ارزش بیشتر از یك هزار و ۵۰۷ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای ۱۲ هزار و ۷۰۰ نفر افتتاح و به بهره برداری رسید.


1398/12/01
22:06:34
5.0 / 5
2617
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید