وزیر تعاون خبر داد:

پرداخت وام خرید به بازنشستگان كشوری

پرداخت وام خرید به بازنشستگان كشوری كاروخدمت: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از اعطای تسهیلات 3.6 میلیون تومانی خرید در هر سال به بازنشستگان كشوری آگاهی داد.به گزارش كاروخدمت به نقل از پژوهشكده پولی و بانكی، محمد شریعتمداری جزئیات تسهیلات ۱.۲ میلیون تومانی به ۱.۲ میلیون بازنشسته كشوری كه قابلیت سه بار پرداخت در سال دارد را تشریح نمود.
شریعتمداری بعدازظهر امروز (سه شنبه ۶ اسفند) در مراسم امضای تفاهمنامه اعطای تسهیلات خرید به بازنشستگان كشوری اظهار داشت: در این طرح بدون آنكه منابعی را از صندوق اختصاص دهیم، تسهیلات به بازنشستگان اعطا خواهد شد.
وی اضافه كرد: هر بازنشسته كشوری در قالب طرح یاری بانك صادرات، صندوق بازنشستگی و فروشگاه رفاه سه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در هر سال با نرخ سود صفر و كارمزد دو درصد دریافت خواهدنمود.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اشاره كرد: در كنار این طرح، پر كردن سبد معیشت را هم داریم كه باتوجه به شرایط اقتصادی كشور و تحریم های ظالمانه باید انجام دهیم.
شریعتمداری اشاره كرد: هیچ گونه الزامی جهت استفاده از این طرح نیست و فروشگاه رفاه نیز وعده داده كه تخفیف های فصلی خود شامل تسهیلات اعطایی در این طرح نخواهد شد.
وزیر تعاون گفت: گردش مالی منابع متعلق به بازنشستگان، پتانسیل ارزشمندی است كه بانك ها از آنها استفاده می كنند؛ كافی است كه ما طراحان خوبی برای طراحی این گونه طرح ها داشته باشیم.
شریعتمداری اظهار داشت: تاكید می كنم كه طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان و متناسب سازی آن با همكاری نمایندگان مجلس به تصویب برسد.
وی از تمهیدات لازم برای مقابله با سیل و كرونا در كشور آگاهی داد و اضافه كرد: كرونا حادثه ای برون زاست و ما شبانه روزی در مراكز تامین اجتماعی برای خدمات رسانی در حال تلاش هستیم و دولت هم هر آنچه را در توان دارد، به میدان آورده تا با كرونا روبرو شود كه این امر نیاز به همبستگی دارد.


منبع:

1398/12/11
13:42:36
5.0 / 5
2319
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید