گزارش كاروخدمت

بیكاری 19 استان همچنان دو رقمی

بیكاری 19 استان همچنان دو رقمی به گزارش كاروخدمت نرخ بیكاری در ۱۹ استان كشور در زمستان سال گذشته (پیش از شیوع كرونا) دو رقمی و نرخ بیكاری در ۵ استان تك رقمی بوده است.به گزارش كاروخدمت به نقل از مهر، بررسی نرخ بیكاری ۳۲ استان كشور در زمستان سال ۹۸ (پیش از انتشار ویروس كرونا) نسبت به زمستان سال ۹۷ نشان داده است نرخ بیكاری برای ۱۹ استان كشور در زمستان سال گذشته دو رقمی ثبت شده است در حالیكه در زمستان ۹۷ نرخ بیكاری در ۲۰ استان دو رقمی بود.
بر اساس این آمار، نرخ بیكاری پنج استان كه در زمستان سال ۹۷ دو رقمی بوده است، در زمستان سال ۹۸ تك رقمی شده است. مقایسه نرخ بیكاری استان ها نشان می دهد، نرخ بیكاری پنج استان ایلام از ۱۰.۴ درصد به ۷ درصد، خراسان رضوی از ۱۲.۸ به ۸.۹ درصد، تهران از ۱۱ به ۸.۸، زنجان از ۱۱.۴ به ۹.۳ و همدان از ۱۱.۷ به ۹.۳ درصد كاهش یافته و تك رقمی شده است.
در مقابل نرخ بیكاری یك استان در مقایسه با زمستان سال ۹۷ دو رقمی شده كه بر این اساس نرخ بیكاری استان بوشهر از ۹.۴ درصد به ۱۰.۳ درصد افزایش یافته است.استان هایی كه نرخ بیكاری آنها تك رقمی شده است (منبع: مركز آمار ایران)ردیفاستانزمستان ۹۸زمستان ۹۷۱ایلام۷۱۰.۴۲خراسان رضوی۸.۹۱۲.۸۳تهران۸.۸۱۱۴زنجان۹.۳۱۱.۴۵همدان۹.۳۱۱.۷
اما همچنان نرخ بیكاری در ۱۹ استان كشور دو رقمی و در ۱۳ استان كشور تك رقمی است. مقایسه آماری آخرین نتایج انتشار یافته از وضعیت نیروی كار در استان ها توسط مركز آمار ایران نشان می دهد، در میان استان های دارای نرخ بیكاری دو رقمی استان كردستان با نرخ بیكاری ۲۰ درصد همچنان در صدر بیكارترین استان كشور و استان كهگیلویه و بویراحمد با نرخ بیكاری ۱۰.۱ درصدی در پایین ترین نرخ بیكاری در میان نوزده استان دارای «نرخ بیكاری دو رقمی» قرار دارند.
پس از استان كردستان، استان های كرمانشاه با نرخ بیكاری ۱۷.۹ درصد، لرستان با نرخ بیكاری ۱۶.۸ درصد، آذربایجان غربی با نرخ ۱۴.۵ رصد، چهارمحال و بختیاری با نرخ ۱۴.۵ درصد، خوزستان با نرخ ۱۲.۴ درصد، گلستان با نرخ ۱۲ درصد، هرمزگان و گیلان با نرخ ۱۱.۹ درصد، یزد با نرخ ۱۱.۶ درصد، اردبیل با نرخ ۱۱.۵ درصد، سیستان و بلوچستان با نرخ ۱۱.۳ درصد، خراسان شمالی با نرخ ۱۱.۲ درصد، البرز با نرخ ۱۱.۱ درصد، كرمان و قزوین با نرخ ۱۰.۶ درصد، بوشهر و اصفهان با نرخ ۱۰.۳ درصد و كهگیلویه و بویراحمد با نرخ ۱۰.۱ استان های دارای نرخ بیكاری دو رقمی در كشور می باشند.
استان های دارای نرخ بیكاری دو رقمیردیفاستانزمستان ۹۸۱كردستان۲۰۲كرمانشاه۱۷.۹۳لرستان۱۶.۸۴آذربایجان غربی۱۴.۵۵چهارمحال و بختیاری۱۴.۵۶خوزستان۱۲.۴۷گلستان۱۲۸هرمزگان۱۱.۹۹گیلان۱۱.۹۱۰یزد۱۱.۶۱۱اردبیل۱۱.۵۱۲سیستان و بلوچستان۱۱.۳۱۳خراسان شمالی۱۱.۲۱۴البرز۱۱.۱۱۵كرمان۱۰.۶۱۶قزوین۱۰.۶۱۷بوشهر۱۰.۳۱۸اصفهان۱۰.۳۱۹كهگیلویه و بویراحمد۱۰.۱

1399/01/18
20:47:22
5.0 / 5
2965
تگهای خبر: آمار , بیكاری , نیروی كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید