شریعتمداری اقدامات وزارت كار برای مقابله با كرونا را تشریح نمود

شریعتمداری اقدامات وزارت كار برای مقابله با كرونا را تشریح نمود به گزارش كاروخدمت وزیر تعاون كار و رفاه اجتماعی در تشریح اقدامات وزارتخانه متبوع خود اظهار داشت: تا كنون نزدیك به ۱5 هزار بیمار مشكوك به كرونا در مراكز درمانی سازمان تامین اجتماعی خدمات درمانی ارائه شده است.


«محمد شریعتمداری» روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت اظهارداشت: سازمان تامین اجتماعی دارای ۸۰ مركز مهم درمانی در قالب بیمارستان و ۳۳۰ مركز درمانی در سطوح مختلف است كه از شروع شیوع ویروس كرونا در كنار وزارت بهداشت فعال بودند وتا امروز به حدود ۱۵ هزار نفر از بیماران مشكوك به كرونا خدمات رسانی كردند.
وی با اعلان اینكه این ماموریتی بود كه برعهده سازمان تامین اجتماعی قرار دارد، اضافه كرد: بیش از ۵ هزار تخت به این امر اختصاص یافته و افراد تحت درمان قرار گرفتند و بخش قابل توجهی بهبود یافته اند و تعداد محدودی نیز فوت شدند.
وزیر كار اظهار داشت: با توجه به این كه فاصله گذاری اجتماعی مهمترین مباحث مبارزه با كرونا است، از ابتدا دراین زمینه فعال بودیم و شب گذشته نیز طی اطلاعیه ای اعلام كردیم كه دفترچه های بیمه درمانی تامین اجتماعی سراسر كشور تا اختتام اردیبهشت ماه تمدید گردید و دفترچه هایی كه در سال قبل و ابتدای امسال منقضی شده بودند همچنان معتبر است و همه مراكز درمانی همچون سازمان تامین اجتماعی یا مراكز درمانی طرف قرار داد مكلف هستند كه این دفترچه ها را تا اختتام اردیبهشت ماه معتبر تلقی كنند.
وی اضافه كرد: بعد از این تاریخ نیز كلیه كارهای مربوط به تمدید، صدور و ارسال دفترچه های درمانی به صورت غیرحضوری انجام می شود و با این تصمیم بیش از ۵ میلیون سفر شهری و بین شهری را به حداقل رساندیم.
شریعتمداری افزود: از این نوع تصمیمات همچون تعیین وقت برای هیات های بدوی و تشخیص تامین اجتماعی در سراسر كشور را به آینده موكول كردیم كه به فاصله گذاری اجتماعی كمك می نماید.
وی بیان كرد: واحدهای تولیدی متعلق به وزارت كار كه بیشتر شامل واحدهای متعلق به شركت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) می شوند، موفق شدند بیش از ۶ میلیون لیتر انواع مواد شوینده و ضدعفوتی كننده سطوح و دست را تولید كنند و هم در تولید مواد اولیه داروی كاهش عوارض كرونا نیز ۶ تن تولید داشتیم و در ادامه نیز این اقدام انجام می شود و بیش از ۶ میلیون قرص كلروكین در اختیار واحدهای درمانی قرار گرفته تا در كاهش عوارض ناشی از بیماری كمك نماید.
شستا باید برای سبدگردانی سهام به نفع كارگران و بیمه گذاران عمل كند
وزیر تعاون كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: عرضه سهام ۱۸۰ بنگاه و شركت بزرگ متعلق به شستا در بورس انجام شده است كه این عرضه سهام بزرگترین عرضه سهام در بورس است.
شریعتمداری اشاره كرد: از امروز كه ترازنامه شستا در كدال بورس قرار گرفته است این ترازنامه باید به روز نگه داری شود و همه شركت های تابعه مثل یك شركت بزرگ سرمایه گذاری به سمت كاهش سهام خود تا ۲۰ درصد بروند.
وی در همین زمینه اشاره كرد: شستا باید بعنوان یك شركت بزرگ برای سبدگردانی سهام به نفع كارگران و بیمه گذاران در سطح كشور عمل نماید و بتواند منافع بزرگی را هم برای كارگران و بیمه گذاران تامین كند ضمن اینكه مداخله خودرا نیز در نظام مبادله كشور به حداقل ممكن كم كند.منبع:

1399/01/29
17:57:43
5.0 / 5
1971
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید