وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی:

سرمایه بانك رفاه و شستا افزایش یافت

سرمایه بانك رفاه و شستا افزایش یافت به گزارش كاروخدمت وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با تشریح محل های سرمایه گذاری هفت هزار میلیارد تومان از واگذاری سهام شستا (شركت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) در بورس اظهار داشت: سرمایه بانك رفاه و شستا افزایش پیدا كرد.


به گزارش پنجشنبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمد شریعتمداری» اضافه کرد: یکی از مهمترین خواص بورسی شدن شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) این است که منابع حاصل از فروش خودرا نمی تواند به اختیار و یا اینکه هرطور خواست هزینه امور جاری کند. به عبارت دیگر بورسی شدن شستا این امکان را فراهم نمود تا با روشهای متنوعی که یکی از آنها عرضه اولیه سهام در بدو ورود به شستا بود به تامین مالی نیازها اقدام نماییم. این تامین مالی در عرصه هایی است که درباب نحوه استفاده از ۷ هزار میلیارد تومان را به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ کرده ایم.
وی اشاره کرد: ما پیش از این برای ارائه خدمات به مردم شریف عضو سازمان تامین اجتماعی نهادسازی کرده ایم. مثلا بانک رفاه کارگران را تاسیس کرده ایم. امروز کمبود سرمایه یکی از مواردی است که این بانک برای ارائه خدمات بیشتر به مردم با آن مواجه می باشد. هرچه سرمایه بانک رفاه افزایش یابد طبیعتا امکان ارائه خدمات نیز بیشتر خواهد شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: امسال توانسته ایم وام قرض الحسنه بازنشستگان کارگر سازمان تامین اجتماعی را ده برابر ارتقا دهیم. این امر بدلیل اقدام محدودی بود که ما در افزایش سرمایه بانک رفاه کردیم.
وی اضافه کرد: اما این دفعه با افزایش سرمایه بیشتر امکان ارائه خدمات متنوع تری چه به ذی نفعان و چه به سازمان تامین اجتماعی برای تامین مالی کلیه طرحها و پروژه ها در بانک رفاه فراهم می نماییم.
شریعتمداری اظهارداشت: همین طور یکی دیگر از اقداماتی که می توانیم انجام دهیم این است که در مجموعه سازمان تامین اجتماعی خدمات پزشکی را باکیفیت بالاتری عرضه نماییم و تجهیزات مورد نیاز در مراکز درمانی سازمان را به صورت عادلانه تری تهیه و توزیع نماییم. با تکمیل این قبیل تجهیزات امکان ارائه خدمات بیشتر را به مردم شریفی که از این خدمات بهره مند هستند را بیشتر فراهم نماییم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: امروز سازمان تامین اجتماعی با تعداد زیادی از طرحهای عمرانی نیمه کاره بدلیل کمبود منابع مواجه می باشد که امکان اتمام این پروژه ها را پیدا نکرده است. طبیعتا یکی از اولویت هایی که ابلاغ کردیم استفاده از این منابع بود.
وی اشاره کرد: با تکمیل طرح های نیمه تمام در کشور خصوصا در مناطق کمتر برخوردار و با تاسیس مراکز سازمان تامین اجتماعی در آنها ارائه خدمات عادلانه تر در کشور به کارگران کشور تقسیم خواهد شد.
وی اضافه کرد: بدین سبب یکی از ابلاغیه ها تکمیل طرح های نیمه تمام در مجموعه است. همین طور حفاظت و صیانت از جایگاه و ارزش دفترچه های درمانی تامین اجتماعی یکی دیگر از اهداف استفاده از منابع جدید ستاندن شده است.
به گزارش چهارشنبه ایرنا، محمد شریعتمداری همین طور امروز در توئیتی نوشت: افزایش سرمایه بانک رفاه و شستا، تجهیز عادلانه مراکز، ارتقای سطح خدمات پزشکی، خصوصاً کرونا و ارتقای منزلت دفترچه های خدمات درمانی، اتمام پروژه های با الویت نیمه تمام، اصول ابلاغی به تامین اجتماعی در استفاده از منابع عرضه اولیه شستا است که با شفافیت صورت می گیرد.منبع:

1399/02/08
14:08:33
5.0 / 5
1879
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید