موافقت رئیس جمهور با تزریق میلیون دلاری به عرصه ریلی

موافقت رئیس جمهور با تزریق میلیون دلاری به عرصه ریلی چند سال بعد از بررسی ها و گمانه زنی های گسترده درباره شروع به كار شركت لیزینگ ریلی در ایران به نظر می رسد با موافقت رئیس جمهور مقدمات شروع به كار آن رسما طی شده است.به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، شبكه ریلی ایران با وجود آنكه در طول سال های گذشته از نظر توسعه زیرساخت ها و طراحی پروژه های كلان، پیشرفت قابل توجهی داشته اما با عنایت به محدودیت های جدی در تامین منابع مالی هنوز در پیگیری برخی پروژه ها با اما و اگر مواجه می باشد.

از این رو یكی از اصلی ترین پروژه های راه آهن در كنار استفاده از فاینانس خارجی راه اندازی یك شركت لیزینگ برای تامین اعتبارهای لازم، سرمایه گذاران داخلی بوده است.

این شركت كه از سال ها پیش اعلام شده بود از آن بعنوان بخشی از صنعت حمل و نقل ایران یاد می گردد كه صندوق توسعه ملی اعتبارات مورد نیازش را تامین خواهد كرد، طبق اعلام معاون شركت راه آهن به مرحله اجرایی خود نزدیك شده است.

بر اساس صحبت های بیرانوند، تشكیل این شركت در حالی پیگیری می گردد كه رئیس جمهوری تایید پرداخت ۵۰۰ میلیون دلاری از محل صندوق توسعه ملی را اعلام نموده و پیش بینی می گردد تا آخر سال جاری عملیات این شركت آغاز شود.

راه آهن اعلام نموده تا آخر برنامه ششم توسعه باید ۱۷۰۰ لكوموتیو، ۳۰۰ واگن مسافری و ۴۶ هزار واگن باری به این صنعت اضافه شود كه برای آن رقمی نزدیك به ۴۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز خواهد بود. از این رو این شركت لیزینگ می تواند به سرمایه گذاران در بخش های مختلف اعتباراتی منطقی ارائه نماید. در این زمینه پیش بینی شده كه سرمایه گذاران عرصه واگن های باری تا ۳. ۵ سال از دادن حق دسترسی به راه آهن معاف شوند و همینطور سرمایه گذاری در مناطق محروم هم تنها نیاز به سهم آورده ۱۰ درصدی سرمایه گذار و دوره بازپرداخت ۱۰ ساله با سود ۴ درصد دارد.

با دستور رئیس جمهوری به نظر می رسد یكی از مهم ترین گام های مدنظر برای توسعه راه آهن برداشته می گردد و در كنار آن با تاسیس شركت قطارهای حومه ای می توان انتظار داشت برنامه ششم توسعه همان گونه كه از قبل هم پیش بینی می شد امكان جهش قابل توجه برای راه آهن به وجود آورد. 

1396/10/04
23:53:31
5.0 / 5
2288
تگهای خبر: شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید