مبلغ بیمه بیكاری كرونا چقدر است؟

مبلغ بیمه بیكاری كرونا چقدر است؟ كاروخدمت: سازمان تامین اجتماعی اعلام نموده است كه مشمولان بیمه بیكاری كرونا از این هفته به حساب آنها واریز می شود اما روایت های مختلفی از مبلغ وجود دارد. شنیده ها حاكی از این است كه ماهانه 825 هزار تومان به مشمولان بیمه بیكاری كرونا پرداخت می شود.


با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کسب و کارها، دولت برای پشتیبانی از معیشت کسانی که کار خودرا از دست داده اند، تزریق پنج هزار میلیارد تومان به صندوق بیمه بیکاری تصویب کرد.
برای همین منظور سامانه ای به آدرس bimebikari.mcls.gov.ir افتتاح شد تا افراد درخواست خودرا در آن ثبت کنند.
بر اساس این گزارش مشاغل پرخطر تا اختتام اردیبهشت و مشاغل کم خطر که از شروع اردیبهشت ماه شروع به کار کرده اند، تا اختتام فروردین ماه بیمه بیکاری دریافت می کنند.
«مسعود بابایی» مدیر کل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره آخرین آمار ثبت نامی در سامانه بیمه بیکاری، اظهار داشت: در مجموع ۸۳۵ هزار و ۱۴۹ نفر در این سامانه ثبت نام کردند که ۶۹۸ هزار و ۷۹۳ نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری تایید شدند.
وی درباره مشمولان بیمه بیکاری به تفکیک ماه اظهار داشت: در اسفند ماه ۳۷۳ هزار نفر، فروردین ۲۹۳ هزار و ۹۸۵ نفر، اردیبهشت ۱۵ هزار و ۱۲۵ نفر و تا ۱۰ خردادماه ۶ هزار و ۲۴۶ نفر مشمول دریافت بیمه بیکاری توسط وزارت کار تایید شدند.
این مقام مسوول درباره زمان و مبلغ واریز بیمه بیکاری اظهار بی اطلاعی کرد و اظهار داشت: بعد از استخراج لیست مشمولان بیمه بیکاری کرونا، آنرا به سازمان تامین اجتماعی دادیم و اطلاعی از زمان واریز نداریم و سازمان برنامه و بودجه مسوول پرداخت مبلغ تعیین شده است.
وی اضافه کرد: البته در خبرها خواندم که رئیس سازمان تامین اجتماعی اعلام نموده در این هفته مستمری بیکاران اسفندماه واریز می شود.
بیست و هفتم اردیبهشت ماه بود که رئیس سازمان برنامه و بودجه بخش دوم اعتبار یک میلیارد یورویی مقابله با کرونا را ابلاغ نمود و ۱۲۸۶ میلیارد تومان از محل اعتبارات ریالی منابع یک میلیارد یورویی صندوق توسعه ملی بابت تامین هزینه های مدیریت تبعات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا به صندوق بیمه بیکاری سازمان تامین اجتماعی تخصیص یافت.
با توجه به اینکه مدیرکل پشتیبانی از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار قبل از این اعلام نموده بود که مقرری بیمه بیکاری کرونا متفاوت از بیمه بیکاری معمول است اما هنوز مبلغ نهایی آن که قرار بود توسط ستاد مقابله با کرونا تعیین شود اعلام نشده است.
پیگیری های خبرنگار ایرنا نشان میدهد که گویا هنوز دستورالعمل و چارچوبی برای پرداخت مقرری بیمه بیکاری کرونا وجود ندارد و گفته می شود به هر فرد ۸۲۵ هزار تومان پرداخت می شود. همین طور با توجه به این که اعلام شده بیمه بیکاری کرونا برای اسفندماه از ۱۰ اسفند محاسبه می شود، غرامت اسفندماه ۵۴۵ هزار تومان خواهد بود.منبع:

1399/03/13
18:42:55
5.0 / 5
1662
تگهای خبر: آمار , اقتصاد , بیكاری , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید