رئیس اتاق تعاون ایران خبر داد

راه اندازی سه شهرك مسكونی برای جامعه كارگری توسط تعاونی ها

راه اندازی سه شهرك مسكونی برای جامعه كارگری توسط تعاونی ها به گزارش كاروخدمت رئیس اتاق تعاون ایران اظهار داشت: مقرر است سه شهرك مسكونی برای كارگران با كمك تعاونی های مسكن كشور راه اندازی نماییم.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، بهمن عبداللهی امروز ۱۱ خردادماه در مراسم امضای تفاهم نامه با وزیر راه و شهرسازی، گفت: ۹۴ هزار تعاونی در کشور وجود دارد که در حوزه های مختلف فعال می باشند. در این تعاونی ها یک میلیون و ۷۷۱ هزار نفر مشغول به کار هستند و تعداد ذی نفعان نیز به ۵۷ میلیون نفر می رسد.
رئیس اتاق تعاون ایران اضافه کرد: ۴ هزار تعاونی حمل و نقل داریم که ۶۰ درصد حمل و نقل باری و مسافری کشور در این بخش انجام می شود. ۱۲ هزار تعاونی مسکن نیز داریم که ۱۸ درصد از ساخت وساز کشور در این بخش است.
وی افزود: ایجاد یک شغل در کشور بطور میانگین یک میلیارد تومان هزینه در بر دارد اما در بخش تعاون برای ایجاد یک شغل پایدار و مولد به کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان نیاز است. توجه به بخش تعاون برای اشتغال زایی هم کاهش بیکاری و هم توسعه مناطق محروم را به دنبال خواهد داشت.
عبداللهی اظهار داشت: ۷ میلیون مرزنشین در ۱۷ استان کشور داریم که همگی عضو تعاونی هستند. این ظرفیت بزرگی است و برای توسعه تعاونی مرزنشینان در حال برنامه ریزی با وزارت کشور هستیم.
وی اضافه کرد: در حوزه ساخت وساز و بازآفرینی شهری ظرفیت بزرگی در بخش تعاونی داریم که می توان از توان آنها استفاده نمود. البته مقرر است سه شهرک مربوط به خانه های کارگران با کمک تعاونی های مسکن کشور راه اندازی نماییم.
رئیس اتاق تعاون ایران گفت: ۱۴۷ مرکز اسقاط خودرو مختص بخش تعاون داریم که برای نوسازی می توان از آنها بهره برد.
وی اشاره کرد: بطور کلی تعاونی ها ظرفیت بالایی در کشور دارند که فقط از قسمتی از این ظرفیت استفاده می شود. رئیس اتاق تعاون ایران اظهار داشت: برای واردات ۲۰ هزار دستگاه کامیون با هدف نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور آمادگی خودرا اعلام کردیم که با موافقت وزیر راه و شهرسازی مصوب شد. بگفته عبداللهی، اتاق تعاون این آمادگی را دارد که واردات ۲۰ هزار دستگاه کامیون را انجام داده و به افراد واگذار کند.


منبع:

1399/03/14
21:35:42
5.0 / 5
1720
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید