كرونا به اشتغال ۶ میلیون نفر در كشور خسارت زد

كرونا به اشتغال ۶ میلیون نفر در كشور خسارت زد كاروخدمت: معاون توسعه كارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: برآوردها نشان میدهد 6 میلیون شاغل و 3 میلیون كارگاه در سراسر كشور بر اثر شیوع ویروس كرونا خسارت دیدند.


عیسی منصوری روز یکشنبه در شورای اشتغال استان تهران اظهار داشت: برای جبران قسمتی از این خسارت ها دولت بحث پرداخت تسهیلات متناسب با تعداد نیروهای کار باقی مانده در کارگاه های اقتصادی را مد نظر قرار داده است.
وی تصریح کرد: بر این اساس به آن دسته از کارگاه هایی که در این شرایط نیمه فعال مانده اند به ازای هر نیروی کاری که حفظ نموده اند ۱۲ میلیون تومان و برای آن دسته از واحدهایی که به اجبار تعطیل شده اند ۱۶ میلیون تومان تسهیلات با سود ۱۲ درصد و مدت تنفس سه ماهه پرداخت می شود.
منصوری گفت: با وجود استفاده از همه ابزارهای اطلاع رسانی برای ورود کارگاه های لطمه دیده از کرونا بمنظور دریافت این تسهیلات، بنظر می رسد که هنوز قسمتی از گروه های هدف از این مساله باخبر نیستند که مدیران مربوطه تا حد امکان باید به اطلاع رسانی این مساله بپردازند.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی معطل کردن کار در زمینه پشتیبانی از واحدهای تولیدی خسارت دیده را غیر قابل پذیرش برشمرد و اظهار داشت: در پرداخت تسهیلات، اولویت نخست برای پشتیبانی از واحدها، زنجیره تولید و بعد از آن واحدهایی که فقط در حوزه توزیع هستند، مد نظر قرار گرفته است.
وی با اعلان اینکه در جریان بهبود شرایط اقتصادی بعد از کرونا، بخش کشاورزی سریعتر از تولید به وضعیت قبلی باز می گردد، اشاره کرد: بعد از آن باید منتظر بهبود شرایط تولید و در نهایت بخش خدمات بود، چون حوزه خدمات بیشترین خسارت را از شرایط اقتصادی متاثر از شیوع ویروس کرونا دیده است.
بر اساس گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر روز ۲۵ خرداد، ۱۸۷ هزار و ۴۲۷ نفر در کشور بطور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۰۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۸۸۳۷ نفر رسید.
همچنین ۱۴۸ هزار و ۶۷۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند و ۲ هزار و ۷۸۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.منبع:

1399/03/28
22:04:32
5.0 / 5
1644
تگهای خبر: ابزار , اشتغال , اقتصاد , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید