شریعتمداری خبر داد:

افزایش 26 درصدی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی

افزایش 26 درصدی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی از صدور احكام بازنشستگان تأمین اجتماعی بر اساس افزایش ۲۶ درصدی حداقل حقوق در تیرماه اطلاع داد.


به گزارش روز دوشنبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمدشریعتمداری» درباره حقوق سال ۹۹ بازنشستگان تأمین اجتماعی، اظهار داشت: احکام بازنشستگان تأمین اجتماعی بر اساس ۲۶ درصد افزایش حداقل مزد و هم تسری به سایر سطوح بر اساس ۱۵ درصد به اضافه عدد ثابت حدود ۱۶۴ هزار تومان برای تیر ماه صادر می شود.
وی اضافه کرد: با تأمل وتدبیری که بنا به خواست کانون بازنشستگان و پیشکسوتان انجام شد، مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی بعد از تصمیم شورایعالی کار برای حداقل مزد و مزدسایر سطوح تنظیم شد.
وزیر کار اظهارداشت: در ادامه این مسیر با تصویب هیات امنای تأمین اجتماعی و صندوق های بازنشستگی برای افزایش سایر شاخصهای مزدی همچون خواربار و مسکن تصمیمات جدیدی گرفته خواهد شد.
شریعتمداری اظهار داشت: بدون توجه به مسئله همسان سازی و متناسب سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی که به طور موازی در دولت در حال پیگیری است متناسب با توان منابع صندوق که متعلق به خود بیمه گزاران است اقدام می شود.
وی اضافه کرد: در هر صورت تلاش می نماییم تا حداقل حقوق حداقل بگیران تأمین اجتماعی به حداقل حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری نزدیک و حتی الامکان در سطوح مشابه منطبق شود.

منبع:

1399/03/31
14:54:13
5.0 / 5
1647
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید