وزیر تعاون مصوبه افزایش ۲۶ درصدی حقوق را ابلاغ نمود

وزیر تعاون مصوبه افزایش ۲۶ درصدی حقوق را ابلاغ نمود به گزارش كاروخدمت وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی مصوبه اصلاح حداقل دستمزد ۹۹ كه نسبت به سال گذشته ۲۶ درصد افزایش دارد را به همه كارفرمایان و كارگاه های مشمول قانون كار ابلاغ نمود.


سرانجام پرونده دستمزد ۹۹ روز ۱۷ خردادماه بعد از ساعت ها چانه زنی نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت بسته شد. براین اساس نمایندگان توافق کردند که حق مسکن کارگری ۲۰۰ هزار تومان افزایش یابد و بعنوان پیشنهاد به هیات وزیران عرضه شود و علاوه بر آن ۷۵ هزار تومان از پایه سنواتی کم و به ازای آن پنج درصد به پایه حقوق اضافه شود. براین اساس پایه کارگران حداقل بگیر در سال ۹۹ که قبل از ۲۱ درصد رشد داشت، ۲۶ درصد شد.
به گزارش روز یکشنبه وزارت تعاون متن کامل بخشنامه دستمزد ۹۹ از جانب «محمد شریعتمداری» وزیر تعاون به همه کارفرمایان و کارگاه های مشمول قانون کار ابلاغ گردید.
براساس این مصوبه برای بهبود وضعیت معیشتی کارگران در سال جهش تولید مبلغ روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ تومان از مبلغ پایه سنواتی کسر و به حداقل مزد روزانه از اول تیرماه سال ۱۳۹۹ افزوده شد. بدین ترتیب حداقل مزد از اول تیرماه سال ۱۳۹۹ روزانه ۶۳ هزار و ۶۸۰ تومان تعیین شد.
همچنین سایر سطوح مزدی از آغاز تیرماه سال ۱۳۹۹ به میزان روزانه ۱۵ درصد آخرین مزد سال ۱۳۹۸ (ثابت یا مبنا مبحث ماده ۳۶ قانون کار) به اضافه روزانه پنج هزار و ۵۳۳ تومان افزایش پیدا کرد.
در تبصره این مصوبه آمده است: از اول تیرماه سال جاری با اعمال افزایش این بند مزد شغل کارگران مشمول طرح های طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و هم مزد ثابت سایر کارگران نباید از مبلغ روزانه ۶۳ هزار و ۶۸۰ تومان کمتر شود.
همچنین به کارگرانی که از اول تیرماه سال ۱۳۹۹ دارای یک سال سابقه کار شده یا یک سال از دریافت آخرین پایه سنواتی آنان گذشته باشد، روزانه مبلغ سه هزار و ۳۳۳ تومان هم بعنوان پایه (سنوات) پرداخت خواهد شد.
از اول تیرماه سال جاری پرداخت مبلغ مربوط به پایه سنواتی کارگران مشمول طرح های طبقه بندی مشاغل مصوب وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با در نظر گرفتن رقم فوق برای گروه یک با عنایت به دستورالعمل و جدول اعلامی توسط "اداره کل روابط کار و جبران خدمت" انجام می شود.
همچنین در جهت تقویت مهارت محوری و بهره مندی تمامی کارگران و در نتیجه رضایت مندی کارگران باسابقه، از اول تیرماه سال جاری همه کارگران دارای قرارداد دائم و موقت مشمول قانون کار که دارای یک سال سابقه کار شده و یا یک سال از دریافت آخرین پایه (سنوات) آنان در همان کارگاه گذشته باشد، شامل اینکه حق سنوات یا مزایای آخر کار خویش را تسویه حساب کرده باشند یا خیر، مشمول دریافت پایه (سنوات) خواهند بود.
1399/04/02
14:15:17
5.0 / 5
1603
تگهای خبر: تولید , كارفرما , كارگر , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید