۱۰ شغل مناسب برای مضطرب ها

۱۰ شغل مناسب برای مضطرب ها افرادی كه قربانی اضطراب هستند در زندگی اجتماعی خود مبتلا به اختلال می شوند و در استفاده از فرصت های تحصیلی و كاری با مشكل مواجه اند.


به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، خراسان نوشت: اختلال اضطراب، بیماری روانی شایعی است که منجر به احساس ترس و نگرانی شدید در فرد می شود.
افرادی که قربانی اضطراب هستند در زندگی اجتماعی خود مبتلا به اختلال می شوند و در استفاده از فرصت های تحصیلی و کاری با مشکل مواجه اند. برخی محرک های خاص که کنترل آنها دشوار است می توانند علایم اضطراب را تشدید کنند. بنا بر این کار در بعضی از محیط ها مانند محیط های پرجمعیت معمولاً برای افراد مبتلا به این اختلال دشوار است.
با این حال، بعضی از مشاغل هم وجود دارند که نه فقط در جلوگیری از حملات اضطرابی به این افراد کمک می کنند بلکه می توانند عامل بهبود این اختلال نیز باشند. در ادامه برخی از این مشاغل را معرفی کرده ایم. شایان ذکر است برای موفقیت در برخی از این شغل ها نیاز به تحصیل در رشته ای خاص یا داشتن استعداد، ضروری می باشد.
گل فروشی
تحقیقات گوناگون تأثیر گل ها بر سلامت روان را اثبات نموده اند. گفته می شود گل ها، اضطراب و افسردگی را به میزان قابل توجهی در افراد کم می کنند. ارتباط انسان ها با گل موجب کاهش نگرانی ها و استرس و آزاد شدن انرژی مثبت در محیط می شود و می تواند برای بیماران گرفتار اختلالات اضطراب مفید باشد. این را هم بدانید که انتخاب گل فروشی بعنوان یک شغل به کاهش حملات هراس که یکی از شایع ترین اختلالات از گروه اختلالات اضطرابی است، کمک زیادی می کند.
برنامه نویسی رایانه
بعنوان یک برنامه نویس کامپیوتر، شما می توانید روی جزئیات متمرکز باشید و از حل مشکلات لذت ببرید. افرادی که به این شغل می پردازند بیشتر از مهارت در تعاملات اجتماعی به قدرت تجزیه و تحلیل نیاز دارند و همین موجب می شود آرامش بیشتری را در طول روز، تجربه کنند. صحبت کردن با همکاران و انجام پروژه هایی که نیاز به تعاملات بیشتری دارند، می تواند اضطراب اجتماعی این افراد را به چالش بکشد.
نقاشی
هنر نقاشی یکی از بهترین روش های درمانی برای خیلی از مشکلات روانی شناخته می شود. آزاد کردن احساسات روی بوم نقاشی می تواند به شما در تخلیه افکارتان کمک نماید. برای افرادی که از اضطراب رنج می برند، کار کردن بعنوان یک نقاش یا یک معلم نقاشی که بمراتب کمتر از سایر مشاغل، رقابتی و استرس زاست، شغل مناسبی است. بوم نقاشی برای این افراد به شنونده ای تبدیل می شود که آنها افکار خودرا به آن منتقل می کنند. احساسات عاطفی افراد مبتلا به اختلال اضطراب می تواند آنها را به یک هنرمند عالی تبدیل کند.
نویسندگی
درست است که رسیدن به سطح بالایی از نویسندگی سال ها طول می کشد، اما نویسندگی فقط به نوشتن کتاب محدود نمی گردد. تولید محتوا برای سایت ها و مقاله نویسی هم نوعی نویسندگی است. شما می توانید گزینه های زیادی از مشاغل آزاد را بیابید که در رابطه با این نوع از نویسندگی ها هستند. نوشتن می تواند در رها سازی احساسات به افرادی که از اختلالات اضطرابی رنج می برند و نمی توانند در محیط های پرجمعیت و استرس زا کار کنند کمک نماید و درعین حال برای آنها نوعی کسب درآمد نیز باشد.
مربیگری بدن سازی
ورزش یکی از عمده ترین راه های رهایی از اضطراب و تنش درونی است، برای اینکه موجب آزاد شدن مواد شیمیایی بیولوژیکی مانند دوپامین در بدن می شود که مسئولیت خلق و خوی ما را بر عهده دارند. پرداختن به شغل مربیگری تناسب اندام یا ورزش هایی که نیاز به تمرکز بالایی دارد علاوه بر این که می تواند منبع خوبی برای کسب درآمد باشد، بر بهبود اضطراب شما تأثیرات فوق العاده ای دارد.
آشپزی
هنگامی که فردی اضطراب دارد، می کوشد ذهن خودرا با پرداختن به یک کار از موضوعات اضطراب آور منحرف کند. آشپزی یک گزینه عالی برای منحرف کردن ذهن است که می تواند درمانی برای حالت روحی شما باشد. تمام مراحل پخت و پز، کارهایی روان پاک ساز هستند و مرحله نهایی که احساس موفقیت از ایجاد یک محصول است به ایجاد حال خوب در شما کمک می نماید. حالا تصور کنید بعنوان یک حرفه دائمی در طول زندگی تان به این کار بپردازید و درآمد هم کسب کنید.
آرایشگری
آرایشگری نیز نوعی هنر شمرده می شود. یک آرایشگر خلاقیت درونی خودرا به کار می گیرد و آنرا در شکل های مختلف آزمایش می کند. افراد گرفتار اضطراب با پرداختن به این حرفه می توانند ضمن ارائه خدمات، احساسات خودرا هم تخلیه کنند. صرف زمان برای یادگیری و تمرین این حرفه می تواند به کاهش حملات هراس کمک نماید. از آن جایی که مواجهه با ترس ها یک راه مؤثر برای متعادل کردن افکار است، تعامل با مشتریان، اضطراب اجتماعی این افراد را نیز به چالش می کشد.
کتابداری
افرادی که از اضطراب رنج می برند، به صداهای بلند و محیط های پر سر و صدا حساس هستند. آنها معمولاً از حضور در محله ای بزرگ و پر سر و صدا خودداری می کنند. کتابداری یک شغل تقریباً رویایی برای چنین افرادی است. بودن در محیطی پر از کتاب و سکوت به خودی خود آرامش بخش است و احتمال بروز حملات هراس را به میزان زیادی می کاهد. کتاب ها می توانند بهترین دوستان افراد مضطرب باشند.
عکاسی
عکاسی فقط یک شغل نیست بلکه یک سرگرمی و یک نوع هنر است. همانطور که قبلاً هم ذکر شد، پرداختن به رشته های هنری راهی عالی برای رهایی از اضطراب و ترس است.
مشاوره
شاید در نگاه اول مشاوره یا درمانگری، شغل خوبی برای افراد مبتلا به اضطراب اجتماعی به نظر نرسد، اما قرار گرفتن در موقعیتی برای کمک به مشکلات روحی دیگران می تواند یک شغل ایده آل برای این افراد باشد. شما می توانید تجربیات مراجعان تان را درک کنید، شنونده خوبی برای آنها باشید و از شیوه های ارتباطی که برای مبتلایان به اضطراب اجتماعی تهدیدآمیز نباشد، استفاده کنید.

1399/04/03
15:02:18
5.0 / 5
1790
تگهای خبر: تولید , خدمات , فروش , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید