وزیر كار:

معظل بیكاری در كشور

معظل بیكاری در كشور به گزارش كاروخدمت وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی می گوید طی سال های ۱۳۹۴ و ۱۳۹۵ جمعیت بیكار كشور ۹۰۰ هزار نفر بیشتر شده و ما هر قدر شغل تولید نماییم باز هم عده ای بیكار می مانند چون كه نیروهای جدید در حال ورود به بازار كار هستند.


به گزارش كاروخدمت به نقل از ایسنا، علی ربیعی در برنامه گفت وگوی ویژه خبری با بیان این كه در شش ماهه ابتدای امسال ۳۵۰ هزار دفترچه اولی تامین اجتماعی داشتیم، اضافه كرد: امروز به علت ركود طولانی به ازای یك شغل رسمی یك شغل غیررسمی داریم.

وی ادامه داد: بدین سان می توانیم بگوییم حدود ۷۰۰ هزار شغل تولید كردیم و تا آخر امسال به عدد قابل توجهی خواهیم رسید.

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به بیكاران دهه شصتی، اظهار نمود: متولدین دهه شصت امروز به سنی رسیده اند كه باید وارد بازار كار شوند، ولی متاسفانه كیك بازار كار كوچك شده و همه كسانی كه باید سر كار می رفتند از اشتغال جواب نگرفتند.

ربیعی با بیان این كه اشتغال افراد دهه ۶۰ و همینطور دهه ۷۰ و ۸۰ دغدغه دولت می باشد و باید برای آن چاره اندیشی كرد، اظهار داشت: عرضه نیروی كار از یكسو و افزایش تمایل جامعه برای دریافت كار از جانب دیگر در دولت یازدهم و دوازدهم بیشتر شده است.

وی با بیان این كه جهت گیری خوبی برای اتصال به بازارهای جهانی صورت گرفته، اظهار نمود: زمانی نمی توانستیم یك كالا مبادله نماییم و اگر مبادله می كردیم با استفاده از كشورهای دیگر پول را دریافت می كردیم، ولی امروز بیش از چند صد میلیون دلار از حقوق بازنشسته ها در خارج كشور است.

وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در عین حال رفع فقر و تولید اشتغال را دو هدف عمده دولت دوازدهم در بودجه سال ۱۳۹۷ عنوان نمود و اظهار داشت: سیاست گذاری دولت این است كه تا آخر دولت دوازدهم این دو هدف را اجرایی كند. بنابراین بودجه بیشتری برای این وزارتخانه در نظر گرفته شده است.

ربیعی با این اعتقاد كه هیچگاه توسعه را به قیمت له شدن فقرا نمی خواهیم، اضافه كرد: دراین راستا برنامه اشتغال فراگیر فقرزدا را در دستور كار داریم و هدف ما رشد و توسعه به هر قیمت و بدون توجه به رفع فقر نیست.

وی مشكلاتی كه طی ۵۰ سال قبل در بخش آب و خاك تولید و به خشك شدن دریاچه ها و كمبود شدید آب منجر گردیده است را ناشی از سیاست های غلطی دانست كه نتایج آن به دولت یازدهم منتقل شده است.

به گفته وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی، بیش از ۶۰ سال صندوق های بازنشستگی مورد بی مهری و بی اعتنایی قرار گرفتند ولی در این دولت به آنها توجه شد. 

1396/10/11
20:02:43
5.0 / 5
3163
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید