شریعتمداری اعلام كرد:

دولت پارینه 550 هزار شغل ایجاد كرد

دولت پارینه 550 هزار شغل ایجاد كرد به گزارش كاروخدمت وزیر كار اظهار داشت: با تحلیل اشتغال 550 هزار نفره سال 1398 به این نتیجه می رسیم، بخش قابل توجهی از ایجاد اشتغال در كشور عموما از هدایت و نظارت دولت حاصل شده است.به گزارش کاروخدمت به نقل از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در نشست ویدئو کنفرانس با معاونین و مدیران کل استانی، شفافیت و مبارزه با فساد را محور اصلی فعالیت ها و در رأس همه امور این وزارتخانه دانست و گفت: کارهای مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همه سطوح ستادی و استانی باید در شفاف ترین شکل ممکن صورت گیرد.
وی با اعلان اینکه فعالیت مجریان باید آشکار و برای مردم محسوس باشد، اظهار داشت: مدیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی استانها باید اصل کار خودرا بر مردم داری، خدمت به جامعه، مشارکت و ارتباط با مخاطبان هدف و مبارزه با فساد قرار دهند.
شریعتمداری با تاکید بر لزوم ارتباط مستمر مدیران کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استانها با تمامی سطوح مردم و جامعه کارگری و کارفرمایی، اشاره کرد: مدیران باید مسائل مردم را بشنوند، در فضای مجازی حاضر و در حوزه کاری خود پاسخگو باشند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: مدیران کل استانها، سفیرانی هستند که خدمات مجموعه این وزارتخانه را به مردم اطلاع رسانی و با دریافت و تبادل اطلاعات، آگاهی بخشی را در جامعه ترویج می کنند.
شریعتمداری در این جلسه از مدیران کل استانها خواست تعامل و ارتباط خودرا با نمایندگان مجلس، استانداران، ائمه جماعت و دیگر مسئولان گسترش دهند.
وی اشاره کرد: باتوجه به نامگذاری سال ۹۹ بعنوان سال جهش تولید، ۳۳ برنامه در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ۸ سرفصل ارائه شده که باید سرلوحه همه مدیران کل استانها قرار گیرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ارائه مطلوب خدمات دولت و اطلاع رسانی آن به مردم اصرار کرد و آنرا امید آفرین خواند و اظهار داشت: کار برای خدا و خدمت به خلق منت ندارد و باید کریمانه باشد، اگر می گوئیم خدمات را منتشر کنید برای ایجاد امید و برطرف نمودن یأس و خاموش کردن صدای کسانی است که همیشه بر طبل نا امیدی می کوبند.
وی گفت: در سال پایانی دولت باید از تمام ظرفیت ها برای انعکاس اقدامات انجام شده، استفاده گردد.
شریعتمداری بر توسعه دولت الکترونیک، جلوگیری از مراجعه حضوری مردم و فراهم شدن زیرساخت های لازم تاکید نمود.
وی با اعلان اینکه اختتام دادن به همه پروژه های نیمه تمام هدف این وزارتخانه است، اظهار داشت: برای یک سال باقیمانده دولت برنامه های مشخصی دارم که برمبنای اولویت ها پیگیری می کنم.
شریعتمداری اشاره کرد: تمام تلاش خودرا به کار می بندیم تا همه پروژه ها در این فرصت محدود به نتیجه برسد.
کارورزی، مشوق های بیمه ای و یارانه دستمزد مهمترین ابزارهای کاهش هزینه های اشتغال
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد: باتوجه به نیاز اقتصاد کشور به سرمایه گذاری باید شرایطی فراهم نمود که منابع مردم به سمت کارهای تولیدی، اشتغال زا و تولید کالا و خدمات هدایت شود.
وی تشریح کرد: با تحلیل اشتغال ۵۵۰ هزار نفره سال ۱۳۹۸ به این نتیجه می رسیم، بخش قابل توجهی از ایجاد اشتغال در کشور عمدتاً از هدایت و نظارت دولت حاصل شده است.
شریعتمداری اظهار داشت: یکی از اقداماتی که در زمینه رشد اقتصادی و اشتغال کشور می تواند مؤثر باشد فعال کردن کارگروه اشتغال استان و ابلاغ مرحله پنجم اشتغال روستایی است.
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی از مدیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی استانها خواست مجموعه منابعی که به ایجاد اشتغال منجر شده را در چارچوب دفترچه ای منتشر و نسبت به اطلاع رسانی اقدامات در سطح استان اقدام نمایند.
وی با اعلان اینکه کارورزی، مشوق های بیمه ای و یارانه دستمزد مهمترین ابزارهای کاهش هزینه های اشتغال در کشور است بر توجه ویژه به این موارد اصرار کرد و حمایت و توجه به مهارت آموزی در استانها را خواهان شد.
شریعتمداری با بیان اینکه در حوزه کارآفرینی زمینه لازم برای تشکیل باشگاه کارآفرینان در ۲۰ استان دیگر فراهم گشته است، اظهار داشت: تا آخر سال باید همه استانها این باشگاه ها را تشکیل دهند و تا حد ممکن در کسب و کارهای جدید از نیروهای جوان استفاده گردد.


منبع:

1399/06/10
10:33:41
5.0 / 5
1517
تگهای خبر: ابزار , اشتغال , اقتصاد , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید