شریعتمداری اعلام كرد:

دولت سال گذشته ۵۵۰ هزار شغل ایجاد كرد

دولت سال گذشته ۵۵۰ هزار شغل ایجاد كرد به گزارش كاروخدمت وزیر كار اظهار داشت: با تحلیل اشتغال ۵۵۰ هزار نفره سال ۱۳۹۸ به این نتیجه می رسیم، بخش قابل توجهی از ایجاد اشتغال در كشور عموما از هدایت و نظارت دولت حاصل شده است.به گزارش کاروخدمت به نقل از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در نشست ویدئو کنفرانس با معاونین و مدیران کل استانی، شفافیت و مبارزه با فساد را محور اصلی فعالیت ها و در رأس همه امور این وزارتخانه دانست و تصریح کرد: فعالیتهای مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همه سطوح ستادی و استانی باید در شفاف ترین شکل ممکن صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه فعالیت مجریان باید آشکار و برای مردم محسوس باشد، اظهار داشت: مدیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها باید اصل کار خویش را بر مردم داری، خدمت به جامعه، مشارکت و ارتباط با مخاطبان هدف و مبارزه با فساد قرار دهند.
شریعتمداری با تاکید بر لزوم ارتباط مستمر مدیران کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان ها با تمامی سطوح مردم و جامعه کارگری و کارفرمایی، خاطرنشان کرد: مدیران باید مسائل مردم را بشنوند، در فضای مجازی حاضر و در حوزه کاری خود پاسخگو باشند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: مدیران کل استان ها، سفیرانی هستند که خدمات مجموعه این وزارتخانه را به مردم اطلاع رسانی و با دریافت و تبادل اطلاعات، آگاهی بخشی را در جامعه ترویج می کنند.
شریعتمداری در این جلسه از مدیران کل استان ها خواست تعامل و ارتباط خویش را با نمایندگان مجلس، استانداران، ائمه جماعت و دیگر مسؤلان گسترش دهند.
وی تصریح کرد: باتوجه به نامگذاری سال ۹۹ بعنوان سال جهش تولید، ۳۳ برنامه در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ۸ سرفصل عرضه شده که باید سرلوحه همه مدیران کل استان ها قرار گیرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر عرضه مطلوب خدمات دولت و اطلاع رسانی آن به مردم تصریح کرد و آنرا امید آفرین خواند و اظهار داشت: کار برای خدا و خدمت به خلق منت ندارد و باید کریمانه باشد، اگر می گوئیم خدمات را منتشر کنید برای ایجاد امید و مرتفع ساختن یأس و خاموش کردن صدای کسانی است که همواره بر طبل نا امیدی می کوبند.
وی تصریح کرد: در سال پایانی دولت باید از تمام ظرفیت ها برای انعکاس اقدامات انجام شده، استفاده گردد.
شریعتمداری بر توسعه دولت الکترونیک، پیشگیری از رجوع حضوری مردم و فراهم شدن زیرساخت های لازم تاکید نمود.
وی با اشاره به اینکه آخر دادن به همه پروژه های نیمه تمام هدف این وزارتخانه است، اظهار داشت: برای یک سال باقیمانده دولت برنامه های مشخصی دارم که بر مبنای اولویت ها پیگیری می کنم.
شریعتمداری تصریح کرد: تمام تلاش خویش را به کار می بندیم تا همه پروژه ها در این فرصت محدود به نتیجه برسد.
کارورزی، مشوق های بیمه ای و یارانه دستمزد مهمترین ابزارهای کاهش هزینه های اشتغال
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: با عنایت به نیاز اقتصاد کشور به سرمایه گذاری باید شرایطی فراهم نمود که منابع مردم به سمت فعالیتهای تولیدی، اشتغال زا و تولید کالا و خدمات هدایت شود.
وی تشریح کرد: با تحلیل اشتغال ۵۵۰ هزار نفره سال ۱۳۹۸ به این نتیجه می رسیم، بخش قابل توجهی از ایجاد اشتغال در کشور عمدتاً از هدایت و نظارت دولت حاصل شده است.
شریعتمداری اظهار داشت: یکی از اقداماتی که در زمینه رشد اقتصادی و اشتغال کشور می تواند مؤثر باشد فعال کردن کارگروه اشتغال استان و ابلاغ مرحله پنجم اشتغال روستایی است.
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی از مدیران تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ها خواست مجموعه منابعی که به ایجاد اشتغال منجر شده را در چارچوب دفترچه ای منتشر و نسبت به اطلاع رسانی اقدامات در سطح استان اقدام نمایند.
وی با اشاره به اینکه کارورزی، مشوق های بیمه ای و یارانه دستمزد مهمترین ابزارهای کاهش هزینه های اشتغال در کشور است بر توجه ویژه به این موارد تصریح کرد و حمایت و توجه به مهارت آموزی در استان ها را خواهان شد.
شریعتمداری با بیان اینکه در حوزه کارآفرینی زمینه لازم برای تشکیل باشگاه کارآفرینان در ۲۰ استان دیگر فراهم گشته است، اظهار داشت: تا آخر سال باید همه استان ها این باشگاه ها را تشکیل دهند و تا حد ممکن در کسب و کارهای جدید از نیروهای جوان استفاده گردد.


منبع:

1399/06/11
23:17:40
5.0 / 5
1638
تگهای خبر: ابزار , اشتغال , اقتصاد , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید