معاون وزیر كار :

سهم بخش تعاون از محل واگذاری ها طی ۱۰ سال پرداخت نشد

سهم بخش تعاون از محل واگذاری ها طی ۱۰ سال پرداخت نشد به گزارش كاروخدمت معاون وزیر كار با اشاره به اینكه باید از سال ۸۹ از محل واگذاری ها، ۳۰ درصد به بخش تعاون اختصاص می یافت، اظهار داشت: سال جاری مقرر شده ۲، ۸۰۰ میلیارد تومان از این محل به بخش تعاون پرداخت گردد.محمدجعفر کبیری در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد میزان مطالبات بخش تعاون از واگذاری ها، تصریح کرد: بر مبنای بند ۲ ماده ۲۹ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، از زمان اجرای این قانون و آغاز واگذاری شرکت ها و بنگاه ها به بخش خصوصی باید ۳۰ درصد از درآمدهای حاصل از واگذاری ها، به بخش تعاون به منظور فقرزدایی اختصاص پیدا کند.
معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: باآنکه باید از سال ۸۹ از منابع حاصل از فروش شرکت های دولتی به بخش خصوصی، ۳۰ درصد به بخش تعاون اختصاص می یافت اما تابحال اتفاقی در این عرصه نیفتاده است، از سویی دیگر هم امکان وصول این حجم از مطالبه با شرایط اقتصادی کشور برای دولت فراهم نیست.
وی افزود: با پیشنهادی که به وزارت امور اقتصادی و دارایی دادیم، مقرر شد حداقل ۲ هزار میلیارد تومان از تعهدات باقی مانده از محل واگذاری ها پرداخت و ۸۰۰ میلیارد تومان هم در چارچوب ردیف بودجه پرداخت گردد تا با تشکیل ETF، منابع به صورت تهاتری برای افزایش سرمایه در اختیار بانک توسعه تعاون قرار گیرد.
کبیری اظهار داشت: می گویند آنچه که قبلاً باید پرداخت می شده و نشده، هم اکنون تعهدی را برای دولت ایجاد نمی کند؛ اما به هر حال در مجموع مقرر شده ۲، ۸۰۰ میلیارد تومان از این محل به بخش تعاون پرداخت گردد.
معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد اینکه حجم مطالبات چقدر است، خاطرنشان کرد: با عنایت به این که واگذاری ها بی وقفه انجام می شوند، عدد مربوط به مطالبات بخش تعاون شناور است، اما آنچه که مشخص بوده این است که باید ۳۰ درصد از درآمدهای حاصل از واگذاری ها، به بخش تعاون اختصاص پیدا کند.
وی تصریح کرد: اگر طی این سال ها سهم بخش تعاون پرداخت می شد، امروز شاهد توسعه و افزایش سهم بخش تعاون از اقتصاد ملی بودیم.


منبع:

1399/06/17
20:08:28
5.0 / 5
1652
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید