شریعتمداری:

تجربه موفقی در خصوصی سازی نداشتیم

تجربه موفقی در خصوصی سازی نداشتیم به گزارش كاروخدمت وزیر كار اظهار داشت: با عنایت به این كه تجربه موفقی در خصوصی سازی نداشتیم، بهتر است به جای حركت به سمت خصوصی سازی، بنگاه ها را به سمت اقتصاد مردمی سوق دهیم.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، محمد شریعتمداری امروز در نشست تعاون، توسعه و اشتغال تصریح کرد: یکی از مهم ترین اصول قانون اساسی، تقسیم اقتصاد کشور به ۳ بخش خصوصی، دولتی و تعاونی است. دولت در جایی که امکان حضور بخش خصوصی و تعاونی باشد، نباید ورود کند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: حضور تعاونی ها در تأمین نیازهای مردم در برهه های مختلف زمانی همچون جنگ تحمیلی، غیرقابل انکار است؛ امروز که در یک جنگ اقتصادی هستیم، تعاونی ها می توانند نقش مؤثری در نظام توزیع داشته باشند اما هنوز مورد توجه قرار نگرفته اند.
وی افزود: وقتی مجبوریم ارز را به صورت ۲ نرخی داشته باشیم و بخشی از ارز را در اختیار تولید قرار دهیم، باید وضعیت بگونه ای باشد که اقلام با نرخ مناسب به دست مردم برسد؛ اتاق تعاون ایران اعلام آمادگی کرده که این نقش را ایفا کند.
شریعتمداری همینطور با اشاره به خصوصی سازی در کشور، اظهار داشت: طی سال های گذشته تجربه خوب و موفقی در مورد خصوصی سازی نداشتیم. باید به جای اینکه اقتصاد را به سمت خصوصی سازی در بنگاه ها هدایت نماییم، به سمت اقتصاد مردمی سوق دهیم. استفاده از این ظرفیت جایگزین عادلانه تری برای توسعه بخش غیردولتی است.
وی اضافه کرد: باید در این راستا گام های مؤثری با سازمان خصوصی سازی برداریم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: حق السهمی باید از محل واگذاری ها به بخش تعاون اختصاص می یافت اما مورد غفلت واقع شده بود، در این دولت قدم های خوبی برداشته شد بگونه ای که مقرر است بخشی از این مطالبه در چارچوب ردیفی پرداخت گردد تا صرف نهادسازی بخش تعاون شود.
وی خاطرنشان کرد: ظرفیت های قانونی بسیار خوبی برای توسعه بخش تعاون همچون اختصاص ۱۵ تا ۲۰ درصد ارزش افزوده بیمه و بانکداری به این بخش پیشبینی شده که هنوز محقق نشده اند.


منبع:

1399/06/18
13:07:12
5.0 / 5
1450
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بیمه , تعاونی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید