بانوی كارآفرین تبریزی مطرح كرد

مشكل عمده كارآفرینان در بازار كار

مشكل عمده كارآفرینان در بازار كار به گزارش كاروخدمت بانوی كارآفرین تبریزی تصریح كرد: نبود بازارچه ی دائمی صنایع دستی عمده مشكل كارآفرینان و هنرمندان تبریزی است كه هنرمندان اصفهانی و شیرازی با چنین مشكلی مواجه نمی باشند.


فاطمه دلیری در گفت وگو با ایسنا، با بیان این كه كارآفرینی را با مشاغل خانگی و سرمایه ی اولیه ی ۳۰۰ میلیون ریال آغاز كرده است، اظهار نمود: كارآفرینی را از سال ۹۱ و با ۳۳ نفر شروع كردم و بعد از آن به تدریج به تعداد نفرات افزوده شد و به ترتیب برای ۴۵۰ و ۷۰۰ نفر شغل بوجود آمد.
وی با تاكید بر اینكه صادرات محصولات تولیدی به خارج از كشور با افت و خیزهای بسیاری مواجه شده است، اظهار داشت: با وجود تلاش های فراوان در طول این مدت، موفق به صادرات محصولات تولیدی به كشور تركیه شدم كه مشكلات پیش آمده در گمرك ایران تمایل آنان به سفارش محصول را كم كرد. در داخل كشور هم محصولات ما فقط به تهران فرستاده می گردد.
وی با ابراز نارضایتی از نبود حمایت و پشتیبانی از جانب ارگان های دولتی ذی ربط عنوان كرد: هیچ ارگان و مجموعه ی دولتی تا كنون از ما پشتیبانی نكرده و موفقیت های ما تنها نتیجه ی تلاش های خود مجموعه است.
دلیری اضافه كرد: حرف دل و هنر ما در بین كاغذ بازی ها و بروكراسی های اداری گم شده است. با عنایت به این كه اغلب همكاری كنندگان با این مجموعه را زنان صدمه پذیر و سرپرست خانوار تشكیل می دهند، بنده به تنهایی قادر به حمایت مالی همه جانبه نیستم؛ از این رو از مجموعه های دولتی نظیر بانك ها تقاضای كمك مالی داریم تا این مجموعه را در جهت توسعه و كارآفرینی بیشتر یاری كنند.
او با اشاره به واردات كالاهای چینی بیان كرد: اجناس چینی، بازار ما را سست كرده است و از این رو كمپینی تحت عنوان "استفاده از محصولات خود" بوجود آورده ایم تا با نه گفتن به محصولات خارجی از محصولات داخلی حمایت نماییم.
وی در انتها تصریح كرد: آموزش و شركت در كلاس های آموزشی این مجموعه كاملا مجانی بوده و بنده با دارا بودن پروانه ی كسب در رشته های هنری مختلف به هنرجویان آموزش می دهم و نخستین نمایشگاه این مجموعه در یكی از سالن های دانشگاه هنر اسلامی تبریز در ماه های آتی برگزار می شود.


 

1396/10/15
22:12:53
5.0 / 5
2764
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید