شریعتمداری:

پرداخت مالی دستگاه ها به تعاونی ها انجام نشده است

پرداخت مالی دستگاه ها به تعاونی ها انجام نشده است به گزارش كاروخدمت وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: بر مبنای سند ملی توسعه بخش تعاون، منابع حاصل از عملیات مالی دستگاه های اجرایی در بعضی فعالیت ها باید صرف بخش تعاون شود كه تا به امروز این تكلیف اجرایی نشده است.


به گزارش روز سه شنبه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمد شریعتمداری» در مجمع سالیانه بانک توسعه، اضافه کرد: تعاونگران و بخش تعاون، انتظارات درستی در مورد نقش و ظرفیت حمایتی بانک توسعه تعاون دارند.
وی با اشاره به سند ملی توسعه بخش تعاون و بندهای ۲۲ گانه آن اظهار داشت: تکالیف گوناگونی در این سند بر عهده دستگاه های اجرایی قرار گرفته است که چنانچه بخشی از این تکالیف اجرا می شد، خیلی از انتظارات و نیازهای بخش تعاون قابلیت تحقق پیدا می کرد.
وزیر تعاون افزود: مطابق تدابیر قانونگذار در این سند، مقرر شده بخشی از منابع حاصل از واگذاری های املاک دولتی به بخش خصوصی و همینطور بخشی از جریانات و عملیات مالی دستگاه های اجرایی در بعضی فعالیت ها صرف توسعه بخش تعاون شود که تا به امروز این تکالیف به مرحله اجرا در نیامده است.
وی پیشرفت عملکرد بانک توسعه تعاون را مطابق تکالیف توسعه ای ارزیابی و تصریح کرد: عملکرد بانک توسعه تعاون بعنوان یک بانک دولتی و توسعه ای به صورت سالیانه از منظر حرفه ای و مطابق رعایت استانداردهای حسابداری، بررسی می شود.
وزیر تعاون با اشاره به اهمیت رعایت استانداردهای حسابداری و مالی در آمارهای سالیانه بانک، عنوان کرد: با عنایت به این که آمارعملکردی بانک در سیستم جامع بانکداری و بر اساس بانکداری الکترونیک مورد نظر قرار گرفته و خیلی از شاخص ها به صورت روزانه کنترل می شود، شفافیت در شاخص ها در حد مطلوبی رعایت شده است.
وی به تدابیر اندیشیده شده برای افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون اشاره نمود و تصریح کرد: افزایش سرمایه این بانک به میزان ۲۸ هزار میلیارد ریال مصوب شده و برای تخصیص این مبلغ، پیگیری های زیادی انجام شده و هم اکنون هم راهکارهای مالی متنوعی برای تحقق این مورد به مقامات ذیربط پیشنهاد شده است.
منبع:

1399/07/09
09:00:58
5.0 / 5
1408
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید