جزئیات ثبت نام در سامانه یارانه دستمزد

جزئیات ثبت نام در سامانه یارانه دستمزد كاروخدمت: طرح «یارانه دستمزد» یكی از سیاست های اجرایی در بحث اشتغال و از ابزارهای دولت برای پشتیبانی از كسب و كارهای لطمه دیده از كرونا است كه متقاضیان برای ثبت نام باید به سامانه pyd.mcls.gov.ir مراجعه كنند.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، طرح یارانه دستمزد بعنوان یکی از برنامه ها و سیاست های دولت در حوزه اشتغال و کاهش هزینه های ایجاد اشتغال است که از سال قبل به صورت آزمایشی در استان های ایلام، کردستان، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان و کهگیلویه و بویراحمد عملیاتی شد.
هدف این طرح تحرک بخشی به ایجاد اشتغال در بنگاه های خرد، کوچک و متوسط و ایجاد بستر لازم برای اشتغال دانش آموختگان مقطع تحصیلی دیپلم و بالاتر، ارتقای مهارت، انتقال دانش و فناوری به بنگاه اقتصادی و ارتقای سطح تولید و سرمایه گذاری است.
البته بعد از شیوع بیماری کرونا از اوایل اسفندماه سال قبل تاکنون، دولت در چارچوب سیاست های حمایتی و در چارچوب چهار ابزار حمایتی «پرداخت تسهیلات»، «بیمه بیکاری»، «مشوق بیمه کارفرمایی» و «یارانه دستمزد» به پشتیبانی از کسب وکارها پرداخته است.
براساس آخرین آمار که از طرف «محمد شریعتمداری» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام گردید با اجرای این طرح تا کنون ۴۲ هزار شغل در سطح کشور به وجود آمد.
در این طرح، وزارت تعاون به کارآفرینان و کارفرمایانی که افرادی دارای مدرک دیپلم و دانش آموختگان دانشگاهی را جذب کنند، ۳۰ درصد یارانه دستمزد مصوب شورای کار را به مدت یک سال پرداخت می کند. در این طرح تمام واحدهای اقتصادی دارای کد تامین اجتماعی می توانند شرکت نمایند، البته در این طرح اولویت با شرکت های دانش بنیان، استارتاپ ها، تعاونی ها و کارآفرینان برتر برگزیده در جشنواره ملی است.
براساس این طرح کارفرمایان به ازای هر دو نفر نیروی کار بیمه شده موجود، می توانند یک نفر را در چارچوب طرح یارانه دستمزد به کار بگیرند. سابقه بیمه فرد بکارگیری شده در ۲ سال قبل نباید بیش از ۶ ماه باشد.
متقاضیان در استان های منتخب می توانند بوسیله سامانه pyd.mcls.gov.ir ثبت نام کنند.
براساس این گزارش سال ۱۳۹۷ که طرح یارانه دستمزد برنامه ریزی شد هدفگذاری کمی، ایجاد پنج هزار و ۸۷۹ فرصت شغلی در استان های هدف بود، اما باتوجه به استقبال کارفرمایان، تعداد ۶ هزار و ۷۵۲ فرصت شغلی در این استانها به وجود آمد که ۴۶۲ نفر آنها شغل اولی و سرپرست خانوار بودند.
استان لرستان با بیشترین سرانه (۹.۷ نفر) و استان کردستان (۲.۱) پایین ترین سرانه را کسب نمود.
طرح یارانه دستمزد در ۱۶ استان مرزی و محروم کشور در حال اجراست.منبع:

1399/07/12
13:25:59
5.0 / 5
981
تگهای خبر: آمار , ابزار , اشتغال , اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید