نماینده مردم شوش در مجلس:

خلع ید مالك شركت نیشكر هفت تپه تا ۱ و نیم ماه آینده قطعی می شود

خلع ید مالك شركت نیشكر هفت تپه تا ۱ و نیم ماه آینده قطعی می شود كاروخدمت: نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی از توافق برای خلع ید مالك شركت نیشكر هفت تپه به صورت قطعی تا 1.5 ماه آینده آگاهی داد.محمد کعب عمیر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری جلسه ای در مجلس شورای اسلامی درباب شرایط پیش آمده برای شرکت نیشکر هفت تپه اظهار نمود: روز چهارشنبه نهم مهر با حضور نیکزاد نایب رییس مجلس و اعضای کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، نماینده دیوان محاسبات و بازرسی و دستگاه های دولتی (معاون پارلمانی وزیر اقتصاد و مدیرعامل سازمان خصوصی و معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی) جلسه بررسی آخرین وضعیت شرکت نیشکر هفت تپه انجام شد و دستگاه های نظارتی و امنیتی خلعیت صاحبان فعلی را پذیرفتند و مقرر شد تا ۴۵ روز دیگر (تقریباً اواخر آبان) جایگزین مالک فعلی معرفی شود.
به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، تا حالا نزدیک به هشت جلسه با هدف پیگیری حق و حقوق کارگران هفت تپه در مجلس شورای اسلامی برگزار شده اما جلسه روز گذشته چند مصوبه داشت. نخست آنکه تا نیمه آبان ماه حداقل سه هزار هکتار نیشکر کشت شود چونکه اگر کشت صورت نگیرد ادامه حیات کارخانه منتفی می شود.
از آنجا که تا حالا حدود سه ماه حقوق کارگران عقب افتاده است مقرر شد؛ تا ۱۵ مهرماه حقوق و اضافه کاری تیرماه و مردادماه پرداخت گردد.
همچنین که از آنجائیکه مطابق نظر مسئولان حاضر در جلسه شامل نمایندگان سازمان دیوان محاسبات، سازمان خصوصی سازی، وزارت اقتصاد، وزارت اطلاعات و… متولیان فعلی اهلیت ادامه تصدی و مدیریت شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه را ندارند، مقرر شد؛ تا یک و نیم ماه آینده قرارداد شرکت با آنها فسخ و مدیریت جدید جایگزین شود.
به گفته نایب رییس مجلس شورای اسلامی به دنبال پیگیری های مجلس دفترچه بیمه تامین اجتماعی کارگران تا آخر سال تمدید شده است.


منبع:

1399/07/13
20:55:37
5.0 / 5
1094
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید