معاون وزیر تعاون:

توسعه پارس جنوبی امید بخشی به جامعه است

توسعه پارس جنوبی امید بخشی به جامعه است به گزارش كاروخدمت ایرنا- معاون وزیر كار، تعاون و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه ای كشور اظهار داشت: توسعه صنایع نفت و گاز پارس جنوبی در عسلویه در سایه مقاومت در مقابل شرایط تحریم ظالمانه و فشار حداكثری، باعث امید افزایی و تزریق انرژی به جامعه می شود.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا، علی اوسط هاشمی روز یکشنبه در مسافرت به عسلویه و نشست با مسؤلان مجتمع گاز پارس جنوبی اضافه کرد: امروز عسلویه و پارس جنوبی بعنوان غرور ملی هر ایرانی به حساب می آید و باید توسعه همه جانبه، پایدار و متوزان را در این منطقه در نظر گرفت و تنها در این صورت می توان ادعا کرد عسلویه پایتخت انرژی کشور است.
وی تصریح کرد: با عنایت به ظرفیت ها و قابلیت های موجود در منطقه عسلویه این منطقه می تواند به قطب پرورش نیروی انسانی در بخش انرژی کشور و بخشی از جهان تبدیل گردد.
معاون ویزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: عسلویه به واسطه پتانسیل و ظرفیتی که دارد باید از نظر مهارتی نقش هاب انرژی منطقه ای را از نظر تربیت نیروی انسانی داشته باشد.
اوسط هاشمی با تاکید بر ایجاد مرکز عالی مهارت و تدوین استاندارد مهارت در منطقه پارس جنوبی اظهار داشت: در کمتر از ۶ ماه ۲۰۶ استاندارد مهارت تدوین و عملیاتی شد این در شرایطی است که بیشتر از ۵ هزار ۴۰۰ استاندارد مهارتی از اول انقلاب تابحال تدوین شده است.
وی افزود: از آذرسال گذشته تا دهه فجر سال جاری ۲ هزار استاندارد مهارتی در کشور در نظر گرفته شده است که بخش قابل توجهی ازاین استانداردهای مهارتی مربوط به استان بوشهر و ظرفیت های اشتغال زایی است.
اوسط هاشمی افزود: در هر استاندارد مهارتی ۴۰ حرفه و شغل و شایستگی مهارتی در نظر گرفته شده است.
رئیس سازمان فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت: با عنایت به این که ایران همچون کشورهای برخوردار از نظر منابع انرژی در دنیا به حساب می آید، باید در بخش نیرو و سرمایه انسانی ماهر هم جزو کشورهای برتر باشد که در این ارتباط باید نسبت به تربیت نیروی انسانی در صنعت انرژی کشور توجه ویژه کرد.
نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آنچه امروز مهم می باشد توجه به مهارت آموزی جوانان مناطق و شهرستان های همجوار پارس جنوبی است.
حجت الاسلام موسی احمدی اضافه کرد: داشتن مهارت برای جذب نیروی در صنایع پارس جنوبی و مهارت افزایی نیروهای موجود از سیاست ها و اولویت های این صنایع به حساب می آید.
وی افزود: مراکز علمی زیادی در کشور به راه افتاده است اما این مراکز مهارت آموزی لازم را ندارند و امروز با ظرفیت هایی که آموزش فنی و حرفه ای بوجود آورده دپارتمان ملی مهارت اجرایی و راه اندازی شده ‍ است.
نماینده مردم شهرستان های جم، عسلویه، دیر و کنگان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: انتخاب دپارتمان آموزش فنی و حرفه ای در حوزه صنایع گاز و در صنایع نفت و پتروشیمی فرصت خوبی برای مناطق صنعتی فراهم نموده است.
وی بیان نمود: برای تأمین نیروهای فنی موردنیاز؛ این دپارتمان تخصصی با تلاش سازمان آموزش فنی و حرفه ای در استان بوشهر به راه افتاده است که نقشی مهم در مهارت افزایی و اشتغال زایی جوانان مناطق مستقر در اطراف صنایع و مجتمع های صنعتی دارد.
مدیر منابع انسانی مجتمع گاز پارس جنوبی اظهار داشت: الان در ۱۳ پالایشگاه و یک نیروگاه برق زیر پوشش این شرکت در مجموع ۱۵ هزار نفر نیروی رسمی و پیمانکاری فعالیت دارند.
اسحاق فرشیدی اضافه کرد: نیروی انسانی اساس توسعه مجتمع گازی پارس جنوبی است چونکه توسعه بدون نیروی انسانی توانمند امکان پذیر نیست.
منبع:

1399/07/16
21:58:28
5.0 / 5
1075
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید