نمایندگان مجلس خبر دادند؛

۱۵ كارگر شركت نیشكر هفت تپه اخراج شدند

۱۵ كارگر شركت نیشكر هفت تپه اخراج شدند نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی از اخراج 15 نفر از كارگران شركت نیشكر هفت تپه خبر دادند.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، روز گذشته برخی نمایندگان تهران در مجلس که در ماه های اخیر تلاش فراوانی برای خلع ید مالک فعلی شرکت نیشکر هفت تپه کرده بودند و چندین نوبت در جمع کارگران معترض این شرکت نیز حضور یافته بودند، از اخراج ۱۵ کارگر این شرکت خبر دادند.
سید نظام موسوی، نماینده تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در پیامی در شبکه اجتماعی خود نوشت: «اکنون که ‎خلع ید مالک فاقد اهلیت شرکت ‎هفت تپه به مراحل نهایی نزدیک شده، استاندار خوزستان با امنیتی کردن فضا درصدد مانع تراشی در این راه است. امروز ۱۵ کارگر برخلاف قانون به دستور استاندار اخراج شدند».
موسوی در ادامه پیام خود خطاب به غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان نوشته است: «با این اقدامات غیرقانونی فقط پرونده تحقیق و تفحص را سنگین تر می کنید».
احمد نادری، نماینده تهران نیز در پیامی در شبکه اجتماعی خود نوشت: «چند ساعتی از آزادی چهار کارگر ‎هفت تپه نگذشته که مالک متخلف و فاسد شرکت با همدستی بعضی از مقامات استان، ۱۵ نفر کارگر را به صورت غیرقانونی اخراج کرده است».
نادری نیز انگشت بهتان خودرا به سمت استاندار خوزستان نشانه رفته و نوشته است: «پرونده خودرا سنگین تر از اینکه هست نکنید. شک نکنید مجلس کوتاه نخواهد آمد».
این در حالی است که چهار تن از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه که پنج شنبه هفته گذشته بازداشت شده بودند، چهارشنبه شب این هفته با تامین وثیقه لازم، آزاد شدند.
مصطفی نظری، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش قبل از این درباب علت بازداشت برخی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه نیز اظهار داشته بود: «چند روز پیش تعدادی افراد سودجو و فرصت طلب با راه اندازی تجمعات کارگری و ایجاد هیاهو جلوی در کارخانه و جلوگیری از ورود مدیر اجرائی کارخانه، موجب ایجاد ناآرامی و اغتشاش شدند که با دستور قضائی قاضی کشیک بازداشت شدند؛ پس باتوجه به عدم توانایی ارائه وثیقه در نظر گرفته شده، هنوز در بازداشت به سر می برند».
شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با ۲۴ هزار هکتار گستره زمین های کشاورزی و کارخانه و حدود پنج هزار و ۵۰۰ نیروی رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکاری در ۱۵ کیلومتری شهرستان شوش در شمال استان خوزستان واقع است.

1399/08/18
13:26:24
5.0 / 5
1663
تگهای خبر: پیمانكار , شركت , صنعت , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید