امضای تفاهم نامه افزایش سهم بخش تعاون از صادرات غیر نفتی

امضای تفاهم نامه افزایش سهم بخش تعاون از صادرات غیر نفتی معاونت تعاون وزارت تعاون تفاهم نامه ای برای توسعه بازار و صادرات شركتها و اتحادیه های تعاونی با سازمان توسعه و تجارت امضا كرد.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در امتداد اهداف و وظایف معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حوزه توسعه بازار و صادرات شرکتها و اتحادیه های تعاونی و همین طور ماموریت سازمان توسعه تجارت ایران در توسعه و پشتیبانی از بنگاه های صادراتی تفاهم نامه ای میان این دو بخش تنظیم و به امضا رسید.
این تفاهم نامه که به امضای «محمد کبیری »، معاون امور تعاون، وزارت تعاون و «حمید زادبوم»، معاون وزیر صنعت و رئیس سازمان توسعه تجارت ایران رسید بر محورهای ارتقاء مهارت های علمی، تخصصی و توانمندی های تعاونی های صادراتی، شناسایی و ایجاد کنسرسیوم های صادارتی تعاونی های توانمند و همکاری و مشارکت در توسعه بازار و صادرات تعاونی های دارای ظرفیت صادراتی کشورتاکید شده است.
ازاهداف این تفاهم نامه می توان به تبادل اطلاعات در حوزه صادرات شرکت های تعاونی، همکاری در ایجاد جایزه صادراتی ویژه بخش تعاون کشور، تنظیم و تصویب سند توسعه صادرات کشور، همکاری در بهره مندی بهتر و بیشتر شرکت های تعاونی از حمایت های صادراتی و همین طور کمک به افزایش سهم بخش تعاون از صادرات غیرنفتی و نیل به سهم 25 درصدی در اقتصاد کشور بوسیله ایجاد هم افزایی در ظرفیت های تولیدی-تجاری تعاونی ها اشاره نمود.
در شرایط تشدید تحریم ها به خصوص در حوزه صادرات نفتی و دشواری ورود ارز به کشور، چنین تفاهم نامه ای می تواند کمک های درخور توجهی به مساله صادرات غیرنفتی داشته و همین طور رقابت برای افزایش بازار بین شرکت های تعاونی، ایجاد اشتغال در داخل و ارزآوری به کشور را تقویت کند.
به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا، سه میلیون تعاونی با ۲۸۰ میلیون نفر در سراسر جهان فعالیت می نمایند و در کشور ما ۹۴ هزار تعاونی با ۱۰ میلیون عضو و یک میلیون و ۷۰۰ هزار شغل فعالیت می نمایند.


1399/08/23
18:20:51
5.0 / 5
1419
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تخصص , تعاونی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید