سرپرست سازمان صنایع كوچك تاكید كرد:

توسعه خدمات غیرحضوری به كارآفرینان صنایع كوچك

توسعه خدمات غیرحضوری به كارآفرینان صنایع كوچك سرپرست سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران اظهار داشت: این سازمان بوسیله ارائه خدمات حمایتی متنوع و گوناگون به كارآفرینان و توسعه خدمات غیرحضوری به كارآفرینان صنایع كوچك، زمینه رشد كارآفرینی را در كشور فراهم می آورد.


به گزارش روز سه شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، "اصغر مصاحب" در پیام تبریک خود به مناسبت فرا رسیدن "هفته جهانی کارآفرینی" اضافه کرد: کارآفرینی در اقتصاد نوین و رقابتی جهان، دارای نقش بسیار مؤثری است و پویایی اقتصاد کشورها را به دنبال خواهد داشت.
به گفته این مقام مسوول، دستیابی به اهداف توسعه پایدار کشور و ارتقای جایگاه اقتصادی در جهان، فقط از راه توسعه و گسترش کارآفرینی امکان پذیر است.
وی بیان داشت: این مهم دست اندرکاران کشورها را بر آن داشته تا زمینه های لازم را برای توسعه فرهنگ کارآفرینی و انجام حمایت های لازم از کارآفرینان از راه تسهیل اکوسیستم کارآفرینی، آموزش، پژوهش و توانمندسازی فراهم نمایند.
مصاحب در ادامه این پیام آورده است: از آن جایی که در جهان امروز مهم ترین منبع نوآوری و اشتغال زایی کارآفرینی است، توسعه کارآفرینی به رشد اقتصادی شتاب فزاینده می دهد و اثرات مثبتی مانند بهبود وضعیت رفاهی مردم، کاهش فقر و افزایش اشتغال در جامعه به وجود می آورد. همینطور توسعه کارآفرینی سبب پیدایش محصولات جدید، خدمات، روش ها، سیاست ها، ایده ها و راهکارهای نو برای حل مشکلات جامعه می شود.
وی در بخش دیگر این پیام متذکر شده است: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با هدف انجام حمایت های همه جانبه از صنایع کوچک و متوسط کشور به منظور تقویت و تسهیل اکوسیستم کارآفرینی SMEها (واحدهای کوچک و متوسط) تلاش می کند و از راه عرضه خدمات حمایتی متنوع و مختلف به کارآفرینان، زمینه رشد کارآفرینی را در کشور فراهم می آورد.
عضو هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران افزود: این سازمان تلاش می کند تا از راه کمک به توانمندسازی کارآفرینان کشور با برگزاری دوره های آموزشی تخصصی کارآفرینی، انجام پژوهش های کاربردی، شبکه سازی عوامل دخیل در تقویت اکوسیستم کارآفرینی، برگزاری رویدادهای استارتاپی و حمایت همه جانبه از ایده های برتر و برگزیده این رویدادها، اجرای پروژه توسعه خوشه های کسب و کار، تقویت نظام مبادلات پیمان کاری فرعی و انجام سایر حمایت های توسعه ای، در جهت تقویت کارآفرینی کشور گام بردارد.
این مسوول تصریح کرد: همه گیری و شیوع کرونا و تعطیلی های گسترده باعث شد برای رفع نیازهای موجود جامعه و پیشگیری از بیکاری و ورشکستگی اقتصادی، کسب و کارهای مجازی متنوع و گوناگونی درحال شکل گیری باشد که این مورد هم باعث تقویت کارآفرینی و پیشگیری از بیکاری توأم با حفظ منابع و توسعه پایدار می شود.
مصاحب با تکیه بر اینکه سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران هم با رویکرد جدیدی برای تقویت و توسعه خدمات غیرحضوری به منظور توسعه کارآفرینی گام بر می دارد، ابراز امیدواری کرد با تقویت روحیه کارآفرینی و ایجاد زمینه توسعه پایدار اقتصادی، عدم وابستگی به فروش نفت در اقتصاد کشور را شاهد باشیم.
سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و شرکتهای استانی تابعه آن حالا با دارا بودن ۵۰۱ شهرک و ۳۲۲ ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره برداری، ۷۷ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۶ شهرک فنآوری، ۳۷ مرکز خدمات فنآوری و کسب و کار، ۲ مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم افزاری، ۸۷ هزار و ۸۶۳ قرارداد منعقده و بهره برداری از ۴۶ هزار و ۴۱۳ واحد صنعتی و سه هزار و ۵۵ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم ۹۳۵ هزار و ۵۵۷ نفر را در سرتاسر کشور فراهم نموده است.


1399/08/30
16:32:13
5.0 / 5
1381
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید