چگونگی دریافت مرحله دوم تسهیلات و كمك هزینه كرونایی

چگونگی دریافت مرحله دوم تسهیلات و كمك هزینه كرونایی دولت در دور دوم حمایت های جبرانی وام یك میلیون تومانی و كمك هزینه یكصد هزار تومانی به ۲۹ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر پرداخت می كند.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا، تنها فرمول و نسخه جهانی پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در خانه ماندن و قطع زنجیره انتقال است. فرمولی که همه کشورها با عنایت به وضعیت قرمز و نارنجی که بر آنها حاکم می شود، مبادرت به تعطیلی سراسری در دوره های زمانی مختلف می کنند.
در کشور ما هم با همه گیری گسترده کرونا دولت تصمیم گرفت محدودیت های تردد و تعطیلی سراسری را از اول آذرماه به مدت دو هفته اجرایی کند. البته در این میان مساعدت های مالی برای اقشار صدمه پذیر جامعه در نظر گرفت.
این مساعدت ها شامل وام یک ملیون تومانی به صورت قرض الحسنه و با سود چهار درصد و کمک هزینه جبرانی یک صد هزار تومانی به تعداد اعضای خانوار است.
در روزهای اخیر مبحث عرضه تسهیلات یک میلیون تومانی به مشمولان، همینطور پرداخت کمک هزینه ماهیانه یکصد هزار تومان به هر یک از اعضای خانوار تا آخر سال حسابی داغ شده است. اینکه کدام خانوارهای ایرانی مشمول دریافت این تسهیلات می شوند، چه اقداماتی برای دریافت تسهیلات باید صورت گیرد و بسیاری موارد دیگر که در ادامه به آن می پردازیم.
چه کسانی مشمول دریافت این تسهیلات می شوند؟
براساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این تسهیلات به خانوارهایی که درآمد ثابت ماهیانه ندارند و در مرحله قبل متقاضی تسهیلات کرونایی خانوارها بوده اند، تعلق می گیرد که شامل نزدیک به ۲۹.۷ میلیون نفر (۱۱ میلیون خانوار) می شود.
براین اساس، افراد دارای درآمد ثابت همچون کارمندان دولت، شرکتهای دولتی یا نهادهای عمومی غیردولتی، بازنشستگان، بیمه پردازان سازمان تأمین اجتماعی یا سایر صندوق های بازنشستگی شامل این طرح نمی شوند.
به قول رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون، کارگرانی که درآمد ثابت ندارند، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد و رانندگان تاکسی شامل این طرح هستند.
تسهیلات کرونایی چه زمانی پرداخت می شود؟
کمک هزینه یکصد هزار تومانی که به ازای هر یک از اعضای خانوار در نظر گرفته شده به مدت چهار ماه (آذر، دی، بهمن و اسفندماه) پرداخت می شود. به قول رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت تعاون پرداخت این حمایت معیشتی از نیمه آذرماه آغاز می شود.
همچنین طبق اعلام وزارت تعاون، وام یک میلیون تومانی اواخر آذر ماه به حساب سرپرست خانوار مشمول واریز می شود.
چه اقداماتی برای ثبت درخواست تسهیلات باید انجام شود؟
براساس این گزارش کمک هزینه بلاعوض یکصد هزار تومانی احتیاج به ثبت نام از جانب متقاضیان ندارد، وزارت تعاون مشمولان دریافت بسته معیشتی ۱۰۰ هزار تومانی را شناسایی کرده است. برپایه اعلام وزارت تعاون در فروردین ماه سال جاری، به ۲۳ میلیون سرپرست خانوار وام یک میلیونی پرداخت گردید که اطلاعات گردآوری شده در آن دوران، ملاک عمل خواهد بود و نیاز نیست، متقاضیان اقدامی انجام دهند.
متقاضیان دریافت مرحله دوم وام یک میلیون تومانی یک هفته (۴ تا ۱۱ آذرماه) فرصت دارند درخواست خویش را ثبت کنند. این افراد فقط باید کد ملی خویش را از تلفن همراه ثبت شده به نام سرپرست خانوار به سرشماره ۶۳۶۹ ارسال نمایند.
برپایه این گزارش از ۲۰ تا ۲۷ آذرماه به پیامک های دریافتی مشمول با سرشماره v.refah پاسخ داده می شود.منبع:

1399/09/11
14:52:58
5.0 / 5
609
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید