جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰- ۱۰

سقف معافیت مالیاتی حقوق ۴ میلیون تومان

سقف معافیت مالیاتی حقوق ۴ میلیون تومان به گزارش کاروخدمت سقف معافیت مالیاتی مبحث ماده ۸۴ قانون مالیات های مستقیم در لایحه بودجه ۱۴۰۰، سالانه مبلغ ۴۸ میلیون تومان یعنی ماهانه ۴ میلیون تومان پیشبینی شده است.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، بر مبنای بند ۴ تبصره ۱۲، سقف معافیت مالیاتی مبحث ماده ۸۴ قانون مالیات های مستقیم در سال آینده مبلغ ۴۸۰ میلیون ریال سالانه پیشبینی شده است.
نرخ مالیات بر کل درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی شامل حقوق و مزایا و کارانه مازاد بر مبلغ مذکور تا یک و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه ۱۰ درصد و نسبت به مازاد یک نیم برابر تا دو و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه ۱۵ درصد و نسبت به مازاد دو و نیم برابر تا چهار برابر آن مشمول مالیات سالانه ۲۰ درصد و نسبت به مازاد چهار برابر مشمول مالیات ۲۵ درصد است.
میزان معافیت مالیات سالانه مستغلات اشخاص فاقد درآمد مبحث ماده ۵۷ قانون مالیات های مستقیم و مالیات بر درآمد مشاغل مبحث ماده ۱۰۱ قانون مالیات های مستقیم، سالانه به مبلغ ۳۶۰ میلیون ریال تعیین می شود.
به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، ماده ۸۴ قانون مالیات های مستقیم به این شرح است: تا میزان یکصد و پنجاه برابر حداقل حقوق مبنای جدول حقوق مبحث ماده (۱) قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت - مصوب ۱۳۷۰- درآمد سالانه مشمول مالیات حقوق کلیه حقوق بگیران همچون کارگران مشمول قانون کار، از یک یا چند منبع، از پرداخت مالیات معاف می شود.
همچنین ماده ۵۷ قانون مالیات های مستقیم به این شرح است: در مورد شخص حقیقی که هیچ گونه درآمدی ندارد تا میزان معافیت مالیاتی درآمد حقوق مبحث ماده (۸۴) این قانون از درآمد مشمول مالیات سالانه مستغلات از مالیات معاف و مازاد طبق مقررات این فصل مشمول مالیات می باشد. مشمولان این ماده باید اظهارنامه مخصوصی طبق نمونه ای که از سوی سازمان امور مالیاتی کشور تهیه خواهد شد به اداره امور مالیاتی محل وقوع ملک تسلیم و اعلام نمایند که هیچ گونه درآمد دیگری ندارند. اداره امور مالیاتی مربوط باید خلاصه مندرجات اظهارنامه مودی را به اداره امور مالیاتی محل سکونت مودی ارسال دارد و در صورتیکه ثابت شود اظهارنامه مودی خلاف واقع است مالیات متعلق به اضافه یک برابر آن بعنوان جریمه وصول خواهد شد.


1399/09/15
13:22:58
5.0 / 5
1318
تگهای خبر: سازمان , كارگر , مشاغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید