شریعتمداری:

ارتباط مستقیمی بین توسعه دولت الكترونیك و مبارزه با فساد وجود دارد

ارتباط مستقیمی بین توسعه دولت الكترونیك و مبارزه با فساد وجود دارد به گزارش کاروخدمت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلان اینکه ارتباط مستقیمی بین توسعه دولت الکترونیک و مبارزه با فساد وجود دارد، اظهار داشت: خدمات باید به صورت شفاف به اطلاع مردم و ذینفعان برسد، این امر به ارتقای سرمایه اجتماعی منجر خواهد شد.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در هشتمین نشست کمیته شفافیت این وزارتخانه بر افزایش میزان رضایت مندی جامعه هدف از خدمات و شفاف سازی اصرار کرد.
وزیر تعاون شفافیت در امور قراردادها و الکترونیکی کردن خدمات که دیگر امکان انجام سنتی آن وجود ندارد را با اهمیت دانست و اظهار داشت: برای تحقق این امر باید بررسی لازم صورت گیرد و عمق کارها مد نظر باشد تا اقدامات از بین نرود و آیندگان این کار نیک را ادامه دهند.
وی اشاره کرد: شفاف سازی به مدلول حذف فساد است، باید با همه مظاهر فساد در هر مکان و زمان مقابله جدی کرد.
وزیر تعاون تنقیح قوانین را در مبارزه با فساد، موضوعی با اهمیت ارزیابی کرد و اظهار داشت: ابتدا باید مقررات سهل و آسان داشته باشیم و این کار بر ارائه اطلاعات اولویت دارد، همین طور لازم است فرآیندها ساده، شفاف و برای مردم قابل درک باشد.
وی حذف مقررات زائد، موازی کاری ها، ارائه خدمات الکترونیکی و عدم مراجعه حضوری مردم به ادارات را که از تاکیدات رئیس جمهوری نیز هست ضروری خواند و اظهار داشت: در وضعیت کرونا هم اهمیت استقرار دولت الکترونیک دیده شده است، بر همین اساس، ارتباط مستقیمی بین توسعه دولت الکترونیک و مبارزه با فساد وجود دارد.
در ابتدای این جلسه، ضیا الدین شجاعی برهان نیز از تعامل سازنده و مثبت اعضای کمیته شفافیت در اجرای امور مربوط به شفافیت قدردانی کرد.منبع:

1399/09/23
13:26:27
5.0 / 5
1261
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید