مدیرعامل بنیاد بركت:

بنیاد بركت ۱۲۰ هزار شغل در سالجاری به وجود آورده است

بنیاد بركت ۱۲۰ هزار شغل در سالجاری به وجود آورده است مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان حضرت امام خمینی(ره) اظهار داشت: امسال با اجرای 44 هزار طرح اشتغالزایی در مناطق مختلف کشور، 120 هزار شغل جدید توسط این نهاد به وجود آمده است.سیدامیرحسین مدنی روز پنجشنبه در جریان بازدید از طرح های اشتغالزایی روستایی در مناطق مختلف شهرستان ورامین در جمع خبرنگاران گفت: مهاجرت روستائیان به شهر و تبدیل این مناطق از روستای مولد به مصرف کننده، نگرانی های بسیاری را در عرصه تولید مایحتاج زندگی مردم ایجاد کرده است و از ین جهت، بنیاد برکت با ورود به این حوزه، کوشش کرد تا با ایجاد فرصت های شغلی پایدار، زمینه ماندگاری روستائیان را در مناطق زندگی خود فراهم آورد.

وی اضافه کرد: طرح توانمندسازی روستائیان از ۲ سال قبل در بنیاد برکت شروع شده است تا ضمن پایدارسازی ماندگاری روستائیان، به معیشت و اشتغال آنان نیز کمک و از مهاجرت آنان به شهرها کاسته شود.

مدیر عامل بنیاد برکت گفت: طرح های بنیاد در هفت هزار و ۵۰۰ روستای سراسر کشور با اجرای ۸۴ هزار طرح خرد عملیاتی شده که از این تعداد، ۴۴ هزار طرح مربوط به امسال است.
وی اظهار داشت: با اجرای این طرح ها، از شروع امسال تا حالا ۲۵ هزار تن گوشت قرمز، ۱۱۰ هزار تن شیر و ۱۰ هزار تن گوشت مرغ تولید و ۶۰ هزار مترمربع فرش بافته شده است.
مدنی اضافه کرد: از مجموع هفت هزار و ۵۰۰ روستایی که طرح های بنیاد برکت در آن اجرا می شود، در ۱۰۰ روستای نمونه، بیکاری ریشه کن شده است.
وی اشاره کرد: علاوه بر طرح های خرد روستایی، در واحدهای تولیدی بزرگ و متوسط سرمایه گذاری شده که در این رابطه ۱۰۰ واحد با حمایت این بنیاد به راه افتاده است.
مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان حضرت امام(ره) اظهار داشت: با اجرای ۸۴ هزار طرح که از دو سال قبل اجرای آن با سرمایه گذاری ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی انجام شده، ۲۴۰ هزار شغل به وجود آمد که از این مقدار، ۴۴ هزار طرح با اشتغال ۱۲۰ هزار نفر مربوط به امسال است.
وی گفت: تا اختتام امسال مجموع طرح های بنیاد برکت در سراسر کشور به ۱۰۰ هزار طرح با سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومان در مناطق مختلف روستایی می رسد.
مدنی اضافه کرد: بنیاد برکت بیش از ۲ هزار طرح در مناطق مختلف استان تهران اجرا کرده که از این تعداد، هزار و ۱۰۰ طرح مربوط به امسال است.
وی اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰ و با برنامه ریزی صورت گرفته ۲ هزار طرح خرد دیگر در مناطق مختلف استان تهران اجرائی می شود.
مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان حضرت امام(ره) در مسافرت یک روزه به ورامین از طرح های روستایی تولید قارچ، پرورش زالو، تولید الک های دستی، کارگاه قالیشویی، کارگاه قالی بافی و واحدهای تولید چرم بازدید کرد.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.


1399/09/29
14:27:56
5.0 / 5
1345
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید