نماینده مجلس:

شركتهای دولتی در نهبندان و سربیشه سرمایه گذاری كنند

شركتهای دولتی در نهبندان و سربیشه سرمایه گذاری كنند نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سرمایه گذاران بخش خصوصی به علل مختلف همچون دوری از مرکز و برخی محدودیت ها کمتر در شهرستان هایی مشابه سربیشه و نهبندان حضور پیدا می کنند بنابراین انتظار داریم شرکتهای دولتی در این حوزه وارد عمل شوند.


مصطفی نخعی روز یکشنبه در نشست شورای اداری شهرستان سربیشه که با حضور رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و تعدادی از مسئولان برگزار شد، اضافه کرد: انتظار است که شرکتهای زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از قبیل شستا (شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی) که امکانات و قابلیت های خوبی دارد برای سرمایه گذاری ورود کند.
وی اظهار داشت: ابتدا باید صنایع مادر و بزرگ در این مناطق توسط دولت ایجاد شود سپس از بخش خصوصی بخواهیم در صنایع پایین دست کمک نماید و زنجیره ارزش افزوده توسط بخش خصوصی تکمیل شود.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: یکی از انتظارات ما از دولت این است که به شهرستان مرزی سربیشه بعنوان قلب تپنده استان حتی کشور بیشتر توجه کند و بخشی از این ظرفیت شهرستان در خدمت توسعه همه جانبه آن قرار گیرد.
وی اظهار داشت: سربیشه یکی از شهرستان های مرزی و با قابلیت های خوب در استان خراسان جنوبی و کشور است که باید از فرصت مرزی بودن این شهرستان بهره برد.
نخعی بیان نمود: مرز ماهیرود سربیشه تنها گذرگاه مرزی فعال استان خراسان جنوبی است که مراودات تجاری با کشور افغانستان از این مرز به خوبی انجام می شود.
وی اظهار داشت: هرچند ۵۰ درصد مراودات تجاری همچون صادرات از مرز ماهیرود انجام می شود و شاهد افزایش صادرات هستیم اما منجر به توسعه و پیشرفت همه جانبه شهرستان نشده است.
وی عنوان کرد: نخستین انتظار این است که دولت بخصوص مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که رسالت آن ایجاد رفاه است به این مورد کمک کنند تا شرایط بهتری را در این منطقه داشته باشیم.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شهرستان سربیشه دارای قابلیت های خیلی خوب معدنی، کشاورزی و دامداری است که برخی محصولات همچون بز کرکی، برند کشور به حساب می آید اما از این توانایی ها برای رفاه و آسایش مردم استفاده نشده است.
وی اضافه کرد: باید تلاش نماییم در این حوزه با قدرت، همت و دلسوزی بیشتر این استعدادها را در خدمت رفاه، آسایش و اشتغال برای جوانان و مردم منطقه استفاده نماییم.
وی خواهان ارتقای شعبه تأمین اجتماعی سربیشه به اداره شد و اظهار داشت: ارتقای وضعیت برخی نمایندگی ها همچون تأمین اجتماعی، ورزش و جوانان و راه و شهرسازی از نمایندگی به اداره مطالبه به حق مردم شهرستان است.
نخعی بیان نمود: درخواست داریم نسبت به ارتقای نمایندگی ادارات در شهرستانی با هشت هزار و ۲۰۰ کیلومتر مربع، مرز طولانی با کشور همسایه و کمتر توسعه یافته مانند سربیشه عنایت ویژه ای شود و ارتقای تأمین اجتماعی در دولت کنونی رقم بخورد.
وی اظهار داشت: بسیاری از بیمه شده ها به علت نبود شعبه مستقل در شهرستان های دیگر بیمه شده اند که تعهد کتبی می دهم اگر در سربیشه شعبه مستقل داشته باشیم تمامی امور بیمه شدگان در شهرستان صورت گیرد.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: هم اکنون ۷۰ روستا در سربیشه و بیشتر از این در نهبندان با تانکر سیار آبرسانی می شود که کمبود آب آشامیدنی به یکی از مهم ترین مشکلات مردم مناطق روستایی تبدیل گشته و مردم این روستاها باید برای برداشت آب فاصله بسیاری را طی کنند.
وی اظهار داشت: برای رفع مشکل آب مناطق روستایی کنسرسیوم بانکی شامل بانک رفاه، صادرات و ملی تشکیل خواهد شد که درخواست داریم وزارت تعاون هم در این حوزه همکاری کند تا بتوانیم وضعیت آب روستاهای کل استان بخصوص شهرستان های مرزی سربیشه و نهبندان را بهبود ببخشیم.
نخعی با اشاره به اینکه روند کار در بروکراسی های اداری گرفتار شده است افزود: برپایه صحبت هایی که با وزیر نیرو داشتیم مقرر شد ۵۰۰ میلیون تومان برای این منظور اختصاص پیدا کند که در صورت تخصیص کمک بزرگی به مردم خواهد شد بنابراین درخواست داریم کنسرسیوم هرچه سریعتر پای کار بیاید.
وی ضمن اشاره به اینکه وضعیت بهداشت و درمان شهرستان سربیشه خوب نیست اظهار داشت: در سربیشه یک بیمارستان ۳۲ تختخوابی وجود دارد که از لحاظ استانداردهای بهداشتی این مجموعه با تعداد تخت کم، بیمارستان محسوب نمی گردد.
وی افزود: بیمه شده های تأمین اجتماعی که حق بیمه پرداخت می کنند مانند سایر شهروندان حق دارند از این امکان استفاده کنند بنابراین درخواست راه اندازی درمانگاه را داریم در حالیکه حالا باید جهت استفاده از خدمات بهداشت و درمان فرانشیز بدهند.
وی اظهار داشت: درخواست داریم سازمان تأمین اجتماعی نسبت به راه اندازی درمانگاه اقدام نماید یا بیمارستان ۳۲ تختخوابی به ۶۴ تختخوابی ارتقا یابد و بیمه شده تأمین اجتماعی بدون فرانشیز از امکانات بهداشت و درمان استفاده نماید.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این حق بیمه شده تأمین اجتماعی نیست که چون در شهرستان با فقر امکانات مواجه ایم متحمل هزینه شود بلکه باید این مشکل حل شود.
وی بر ضرورت تکمیل و راه اندازی سالن ورزشی کارگران هم تصریح کرد و اظهار داشت: آمار بیکاری در ۲ شهرستان سربیشه و نهبندان بالا است بنابراین برای جوانان و مردم باید شغل و سرگرمی ایجاد کرد در غیر این صورت صدمه های اجتماعی افزایش خواهد یافت کما اینکه حالا هم گرفتار صدمه های بسیار جدی هستیم.
نخعی اظهار داشت: یکی از اولویت هایی که پیگیری کردیم ارتقای سرانه ورزشی این شهرستان ها بود چون سرانه به نسبت متوسط کشوری پایین است بنابراین همه سازمان های مربوطه بخصوص وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کمک کنند.
وی اظهار داشت: تیر سال جاری مکاتبه ای با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درمورد ۲ پروژه ورزشگاه کارگری در سربیشه و نهبندان داشتیم که مقرر شد از ظرفیت ماده ۵۶ برای تأمین اعتبار استفاده گردد و اعتبار مربطه اختصاص یافته است که باید هرچه سریعتر پیمانکار انتخاب و فرآیند صورت گیرد.
رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون امروز با سفر به شهرستان سربیشه از شرکت تعاونی شتر مرغ داران افق کویر سربیشه، کارخانه ستاره کیان بیرجند و پروژه نیمه تمام سالن ورزشی کارگری این شهرستان بازدید کرد.
سه معاون وزیر و ۲۲ مدیرکل و روسای سازمان های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از روز گذشته (شنبه) وارد خراسان جنوبی شدند و تا فردا در چارچوب سه گروه در همه شهرستان های استان حضور خواهند یافت.
استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان سربیشه در ۶۶ کیلومتری بیرجند است.
هیات اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز به شهرستان نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند هم رفت و از مجموعه کارخانه های نیمه تمام سنگ گرانیت، منیزیم، سنگ آهن، ساختمان اداری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نهبندان، درمانگاه تأمین اجتماعی و سالن چند منظوره نیمه تمام کارگران شهر نهبندان بازدید کردند.


1399/11/05
22:16:28
0.0 / 5
411
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید