معاون وزیر تعاون:

اتمام پروژه های نیمه تمام اولویت دولت می باشد

اتمام پروژه های نیمه تمام اولویت دولت می باشد معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: کارها و پروژه های نیمه تمام در اولویت این وزارتخانه است که تا اختتام دولت دوازدهم تمام شود.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا عیسی منصوری روز دوشنبه در نشست گروه کاری اشتغال شهرستان فردوس درباب ورود شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) به برخی پروژه های این شهرستان اضافه کرد: درباب کارخانه مواد غذایی ارغوان موضوع بررسی و فعالیت باردیگر آنرا پیگیری خواهیم کرد اما ترجیح ما بر ورود بخش خصوصی به این حوزه است.
وی اظهار داشت: ۲۰ هزار میلیارد ریال به منابعی که قبلا به حوزه گردشگری وزارت میراث فرهنگی تخصیص یافته در قالب تسهیلات ۱۲ درصدی اضافه کرده ایم.
او افزود: اعطای تسهیلات و مجوز برای ایجاد مناطق بوم گردی هنر نیست، بلکه باید در ایجاد مراکز آموزش بوم گردی تلاش نماییم.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: متاسفانه برنامه ای برای جذب توریست در کشور وجود ندارد که باید به دولت و متولیان این حوزه کمک نماییم.
وی به راه اندازی اپلیکیشن جذب توریست اشاره نمود و اظهار داشت: ایجاد چنین برنامه هایی می تواند در جذب توریست و توسعه مناطق بوم گردی و گردشگری موثر واقع شود.
بیشترین سرانه اشتغال خراسان جنوبی مربوط به شهرستان فردوس است
مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی هم در این جلسه اظهار داشت: در راستا اجرای طرح های اشتغال پایدار روستایی ۳۲۰ میلیارد ریال برای اشتغال یکهزار و ۱۵۳ نفر پرداخت شده که بیش ترین سرانه اشتغال استان شمرده می شود که مربوط به شهرستان فردوس است.
غلامرضا اشرفی اضافه کرد: از مجموع ۱۹۹ طرحی که بوسیله دستگاه های اجرائی پرداخت شده، ۹۸ درصد مورد بازدید قرار گرفته است.
وی گفت: در حوزه میراث فرهنگی نیز ۱۵ طرح با اشتغال مستقیم ۵۷ نفر، ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار دریافت کرده اند.
وی افزود: از مجموع ۱۴۱ طرح در شهرستان، ۲۴۸ نفر اشتغال به وجود آمده و ۲۳۰ میلیارد ریال اعتبار نیز پرداخت شده است.
اشرفی اظهار داشت: کارگاه های قالی بافی شهرستان اشتغال مناسبی داشته و سرانه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار باتوجه به تورم جوابگوی طرح های اشتغال روستایی نیست.
وی بیان کرد: با ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات، ایجاد زنجیره فروش و صدور مجوز برای پرورش دهنگان کبک و بلدرچین می توان یک شغل مستقیم ایجاد کرد که تا حالا ۸۰ نفر اشتغال مستقیم در این خصوص داریم.
مدیریت درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی هم اظهار داشت: تجهیزات لازم سونوگرافی در درمانگاه تامین اجتماعی فردوس وجود دارد، اما متاسفانه با کمبود پزشک متخصص در این عرصه مواجه هستیم.
فرزاد فیروزی اضافه کرد: طبق توافق ۲ وزارتخانه می توان از پزشکانی که طرح خودرا در این شهرستان می گذرانند بهره برد.
وی اضافه کرد: این درمانگاه در ۹ ماه نخست امسال ۱۰۰ هزار رکورد خدمتی دارد که از لحاظ زیرساختی هم باید خدمات ارتقا یابد.
تاکید معاون وزیر تعاون بر ترکیب گردشگری و صنایع دستی در فردوس
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ترکیب گردشگری و صنایع دستی در فردوس اصرار کرد.
عیسی منصوری روز دوشنبه در حاشیه بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان فردوس اظهار داشت: مرکز آموزش فنی و حرفه ای نباید تنها مختص بحث آموزش باشد، بلکه باید کامل کننده زنجیره اتصال به بازار نیز باشد.
وی با تاکید به اینکه به جز بحث آموزش باید تکنولوژی تولید نیز ارتقا یابد، اضافه کرد: می توان با افزودن دستگاهها، کیفیت محصولات را نیز ارتقا داد.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: این آمادگی وجود دارد که هرکسی که در حوزه سنگ های زینتی ایجاد اشتغال و کارآفرینی کند، در کنار آموزش و آموزش کسب وکار به شرط اشتغالزایی، تسهیلات پرداخت نماییم.
وی اظها داشت: صرف تولید سنگ های زینتی نمی توان آنطور که باید وارد بازار کار شد، پس نیازمند بدنه سازی در این حوزه می باشد.
منصوری اضافه کرد: آموزش تنها زمانی جواب موثر می دهد که بازار کار محصولات در داخل و خارج از کشور حل شود.
وی اشاره کرد: می توان در قالب طرح پیشنهادی، در جهت توسعه سنگ تراشی، تجهیزات و امکانات موردنیاز پیش بینی شود تا منابع مورد نیاز بوسیله صندوق کارآفرینی امید تامین گردد.
حضور شرکت شستا در استان های کم برخوردار پررنگ تر شود
رییس شورای اسلامی شهر فردوس نیز در حاشیه بازدید از کارخانه محصولات غذایی ارغوان اظهار داشت: حضور شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) باید در استان های کم برخوردار پررنگ تر باشد.
حسین اکبری اضافه کرد: چندین سرمایه گذار جهت راه اندازی مجدد این شرکت ورود پیدا کرده اند که متاسفانه مورد قبول شستا واقع نشده است.
وی گفت: شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی(شستا) باید در این عرصه قوی تر عمل کرده و هرچه سریع تر درباب وضعیت این شرکت تعاونی تعیین تکلیف کند.
در این سفر منصوری معاون توسعه و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه علی اصحابی معاون صندوق کارآفرینی امید کشور، راستگو سرپرست معاونت کارآفرینی و اشتغال استان خراسان جنوبی، دکتر فرزاد فیروزی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان، زنگنه مدیر صندوق کارآفرینی امید استان از پروژه های کارگاه آموزشی گوهرتراشی مرکز آموزش فنی و حرفه ای اسلامیه، بازدید از طرح دردست اجرای بوم گردی باغستان، بازدید از واحد مرغ تخم گذار باغستان، بازدید از کارخانه تولید پودر مکانیزه بنتونیت شهرک صنعتی فردوس و کارخانه محصولات غذایی ارغوان بازدید کردند.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه مدیران ارشد دستگاه های تابعه این وزارتخانه از طرح های اشتغال شهرستان بشرویه نیز بازدید کردند و از نزدیک نحوه فعالیت بنگاه های اقتصادی را مورد بررسی قرار دادند.
عیسی منصوری و هیات همراه از طرح گلخانه هیدرو پونیک با ایجاد اشتغال ۲۰ نفر به صورت مستقیم و تعاونی تولید بعثت با اشتغال ۱۸ نفر به صورت مستقیم، تعاونی طبیب حلال و شرکت تعاونی توسعه قصر کویر بشرویه و کارگاه تولید اسباب بازی و بازارچه صنایع دستی واقع در خانه فیاض بخش بازدید کردند.
وی در بازدید از این تعاونی ها اظهار داشت: باتوجه به بررسی صورت گرفته، با اهمیت ترین موانع این طرح ها در نرسیدن به تولید، مشکلات مالی است که در صورت جذب سرمایه گذار و پرداخت تسهیلات می توان موانع پیش رو را برداشت و با ایجاد اشتغال برای جوانان، گامی موثر در خدمت به مردم بشرویه برداریم.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: با حمایت صندوق کارآفرینی امید برای بهره برداری از این طرح ها، تسهیلات داده می شود.
معاون امور اقتصادی، معاون روابط کار و معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه ۲۲ مدیرکل و روسای سازمان های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از روز شنبه (چهارم بهمن) وارد خراسان جنوبی شدند و تا امروز در قالب سه گروه در شهرستان های استان حضور می یابند.
نشست جمع بندی سفر مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به خراسان جنوبی عصر امروز در بیرجند برگزار می گردد.


1399/11/07
23:37:16
0.0 / 5
557
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید